Sławomir Mrożek odwiedzi Polskę!

Autor: kwojcik
News - Sławomir Mrożek odwiedzi Polskę!

Sławomir Mrożek odwiedzi Polskę.

 

Pisarz podczas pobytu spotka się z czytelnikami w Katowicach i Krakowie. 23 marca będzie podpisywał książki w Księgarni Matras na ul. Stawowej 10 w Katowicach. Początek o godz. 17.00. Z krakowskimi czytelnikami dramaturg spotka się 26 marca w Księgarni Pod Globusem na ul. Długiej 1 o godz. 16.00.Na 23 marca zaplanowano również uroczystość nadania pisarzowi tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego, która odbędzie się w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Po zakończeniu uroczystości, na głównej scenie Teatru odbędzie się promocja wydanego pod koniec stycznia drugiego tomu "Dzienników" pisarza. Następnego dnia Sławomir Mrożek ma uczestniczyć w premierze jego dramatu "Kontrakt" na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego.


Sławomir Mrożek, prawdopodobnie najczęściej grywany w kraju i za granicą polski dramaturg współczesny, a w Polsce przez lata jeden z najpoczytniejszych, obok Stanisława Lema, pisarzy, urodził się 29 czerwca 1930 r. w Borzęcinie (woj. małopolskie). Jest autorem takich dramatów jak "Tango", "Rzeźnia", "Emigranci".


W 1963 r. Mrożek wyemigrował z Polski, mieszkał we Włoszech, we Francji i w Meksyku. Powrócił do kraju w 1996 r. Osiem lat później pisarz przebył udar mózgu, po którym został dotknięty afazją (utrata zdolności mowy). Lekarz poradził mu spisywanie wspomnień w celach terapeutycznych. Efekt tej pracy - autobiograficzna książka pt. "Baltazar" - została opublikowana w 2006 r.W czerwcu 2008 r. pisarz po raz drugi zdecydował się na emigrację, tym razem ze względu na stan zdrowia. Osiadł w Nicei. W 2010 r. ukazał się pierwszy z trzech tomów "Dziennika" Mrożka; tom drugi trafił do księgarń 25 stycznia.

 

Źródło: Instytu Książki

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy