Sobotni piknik ze Strefą Wolnego Czytania

Autor: kwojcik
News - Sobotni piknik ze Strefą Wolnego Czytania

Już w sobotę 23.07 zapraszamy dzieci i dorosłych na piknik z książką organizowany w ramach działań Strefy Wolnego Czytania.


W programie:


10. 00 - 14.00


Radosny Przekaźnik książkowy dla dzieci w Cafe Culca przy ul. Mostowej 14.

W trakcie Przekaźnika: wspólne zabawy z dziećmi, nieodpłatna wymiana książeczek, w godzinach 10.30 – 12.00 zajęcia dla milusińskich „Ilustracja do książki jedwabiem malowana” zainspirowana lekturą fragmentu książki oraz konkurs na najpiękniejszą bajkę.

Na wszystkich czekać będzie mały poczęstunek – orzeźwiająca lemoniada i tartinki.

Na czym polega idea Przekaźnika?

Wszystkie dzieci zapraszamy do wspólnego czytania i dzielenia się literackimi zdobyczami. W trakcie Przekaźnika będzie można wymienić się ulubionymi książeczkami, poznać ulubione lektury innych dzieci, wyszukać nowe fascynujące czytanki. A przede wszystkim poznać nowych przyjaciół.

Przekaźnik Książkowy opiera się na kilku prostych zasadach.

Przynosimy wybrane przez siebie książeczki. Osoby zainteresowane wymianą ustalają jej zasady między sobą. Możemy wymieniać się książkami lub wręczać je w prezencie. Wymiana jest oczywiście nieodpłatna, a książki, które nie zostaną wymienione zabieramy ze sobą. Rodziców prosimy, by książeczki były w stanie dobrym, to jest takim, który przyniesie radość z lektury innym dzieciom.

Cała akcja ma charakter zabawy, happeningu i jest w 100% bezpłatna.


12.00


„Cała Kładka Czyta”

Happening na Kładce Bernatka. Pokażmy Krakowowi, że lubimy czytać! Spotkajmy się w samo południe na Kładce. Przynieśmy książki i poświęćmy chwilę na wspólne czytanie. Wszystkie osoby, które przed 12.00 zajrzą do Cafe Culca otrzymają balony, przypinki Strefy Wolnego Czytania oraz te ze słodkim culcowym leniwcem.


10.00 – 16.00

Wielkie leniuchowanie

Wielkie leniuchowanie po drugiej stronie Kładki Bernatka. Na zielonym skwerku staną duże wygodne sofy oznaczone logo Strefy Wolnego Czytania. To idealne miejsce na sobotni wypoczynek z książką oraz lemoniadą.


Ważne.

Wszystkie osoby, które w trakcie trwania pikniku odwiedzą restaurację Touch Inn przy ul. Józefińskiej 2 otrzymają rabat -10% na wszystko! Hasło: Strefa Wolnego Czytania. Uwaga! Trzeba być z książką.

Serdecznie zapraszamy!

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy