23 V: Spotkanie wokół "Czarodziejskiej góry" w Warszawie

Autor: slk
News - 23 V: Spotkanie wokół

Goethe-Institut, Bar Prasowy i Agnieszka Drotkiewicz zapraszają na ostatnie spotkanie w ramach cyklu Lesen /le:zən/ znaczy czytać

 

Małgorzata Sikorska-Miszczuk przedstawia: Tomasz Mann Czarodziejska góra

 

23.05.2015, godz. 19.30, Bar Prasowy, ul. Marszałkowska 10/16, Warszawa, wstęp wolny

  

Agnieszka Drotkiewicz rozmawia z Małgorzatą Sikorską-Miszczuk, która napisała libretto na podstawie Czarodziejskiej góry i opowie, które wątki z powieści były kluczowe dla operowej interpretacji. 

 

Tej wiosny w Barze Prasowym, w sobotnie wieczory spotykamy  się, żeby wspólnie rozmawiać o literaturze niemieckiej. Zaproszone przeze mnie autorki i autorzy opowiedzą o tym, co ich fascynuje w wybranych książkach. Z Dorotą Sajewską będziemy czytać dramat Bertolda Brechta „Matka Courage i jej dzieci” w kontekście współczesnym. Razem z Jakubem Żulczykiem przyjrzymy się wzorom męskości w noweli Martina Walsera „Spłoszony koń”. Małgorzatę Sikorską-Miszczuk zapytam o to, jak pisze się libretto do opery według „Czarodziejskiej Góry” Tomasza Manna i jakie wtedy ma się sny. Zapraszam do lektury – pierwszej lub ponownej – tych klasycznych pozycji literatury niemieckiej i do wspólnej rozmowy o ich aktualnych sensach i możliwych odczytaniach na nowo. Do zobaczenia w Barze Prasowym!

Agnieszka Drotkiewicz, kuratorka projektu

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy