5-13.05: XXI Festiwal Warszawskie Spotkania Muzyczne

Autor: zorza
News - 5-13.05: XXI Festiwal Warszawskie Spotkania Muzyczne 5 maja rozpoczyna się XXI Festiwal Warszawskie Spotkania Muzyczne. Festiwal potrwa do 13 maja. Wszystkie koncerty odbędą się w Warszawie, w znanych stołecznych salach koncertowych, między innymi w Studio Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego, na Zamku Królewskim i w Podchorążówce w Łazienkach Królewskich.
W programie tegorocznego Festiwalu znalazły się znane zespoły, orkiestry i soliści z kraju i zagranicy, a wśród nich: Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka, Zespół Kameralistów Camerata Vistula pod kierunkiem Andrzeja Wróbla, Polska Orkiestra Radiowa, The Roentgen Connection, Kwartet Wilanów, Alena Baeva, Jerzy Artysz, Tomasz Strahl, Edward Wolanin, Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Jadwiga Rappé, Maciej Grzybowski i inni.
Warszawskie Spotkania Muzyczne to jeden z ważniejszych w Polsce i w Warszawie festiwali. To spotkania nie tylko najwybitniejszych kompozytorów i wykonawców klasycznej muzyki współczesnej, ale także muzyki dawnej z nową. 
   
Źródło: IAR

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy