Spotkanie autorskie z Jolantą Kwiatkowską

Autor: kwojcik
News - Spotkanie autorskie z Jolantą Kwiatkowską

Już w najbliższy piątek, 27 stycznia, o godzinie 11:00 w Domu Kultury Zacisze Targówek (Warszawa ul. Blokowa 1) odbędzie się spotkanie promujące nową książkę Jolanty Kwiatkowskiej „Pułapka Nowego Roku”.Autorka serdecznie zaprasza i obiecuje, że chętnie porozmawia z czytelnikami na każdy temat, nie tylko związany z jej twórczością, oraz odpowie na prawie wszystkie pytania. Prawie – bo na temat wieku już się kilkakrotnie wypowiadała. Jest mianowicie w wieku młodej inaczej.Wszystkie książki Jolanty Kwiatkowskiej będą do kupienia w cenach promocyjnych.Akcja „Pułapki Nowego Roku” zaczyna się w piątek. Ale taki, który wypada raz na kilka lat i staje się ostatnim dniem roku. Główna bohaterka, Krystyna, postanawia uczcić go na swój sposób. Wrócić (wspomnieniami) do lat młodzieńczych, gdy nosiła niewdzięczne nazwisko Bubel. Potem przenieść się w czas pierwszego małżeństwa, gdy awansowała na panią Tylko. A ostatnie godziny starego roku spędzić ze szczęśliwą jeszcze kilka lat temu, a teraz już samotną - panią Rajską. Na koniec zatrzasnąć drzwi za przeszłością i otworzyć przyszłość „kluczem”, którym miał być toast za nowy Nowy Rok.
 


Główne postanowienie Krystyny brzmi: „Muszę wejść w Nowy Rok z nowymi pomysłami na życie. Mój każdy następny Sylwester będzie szalony. Do północy rozważam: ma, winien, zyski i straty. O północy wypijam duszkiem kieliszek szampana za skończony bilans. W następnych bąbelkach szukam podpowiedzi na pytanie: „Czym urozmaicę sobie wolny czas przyszły z ewentualnym dodatkiem pytanka: z kim?”.


 
Los oczywiście nie szczędzi jej niespodzianek. Ale Krystyna, podobnie jak wszystkie bohaterki książek Jolanty Kwiatkowskiej, wręcz zarażają witalnością, energią i radością życia.


 
Ta opowieść o kobiecie 50+ może nas wszystkie wiele nauczyć. Każe stanąć przed lustrem i zapytać: a co ja robię z moim życiem, by było lepsze i ciekawsze. „Pułapka Nowego Roku” to wspaniała lekcja odnajdywania radości wśród trudów dnia codziennego.

 

Poprzednia książka,pisarki ("Rozsypane wspomnienia") bierze udział w plebiscycie "Najlepsze Książki Roku 2011" - zachęcamy do wzięcia udziału w głosowniu.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy