Stwórz swoją historię!

Autor: slk
News - Stwórz swoją historię!

 

Wśród prozy powstającej w naszym kraju wciąż zaledwie kroplą w morzu jest szeroko pojęta proza militarna, historyczna czy polityczna, zarówno historia alternatywna, jak i wszelaka futurologia, czy to z elementami fantastycznymi, czy bez.

 

Aby zachęcić adeptów pisarstwa do tworzenia takich tekstów, portal historyczno-militarny Konflikty.pl we współpracy z kilkoma polskimi oficynami wydawniczymi zorganizował konkurs literacki. Nazwaliśmy go „Stwórz swoją Historię”.

 

Mamy nadzieję znaleźć obiecujących autorów, którzy chcą realizować pasję pisarską, tworząc takie właśnie teksty, o jakich wspomnieliśmy wyżej. Chcemy wzmocnić ich zapał i umożliwić zaistnienia poprzez publikację. Autorzy zwycięskich opowiadań otrzymają nie tylko nagrody rzeczowe, ale także – czy raczej przede wszystkim – szansę na wydanie owych tekstów. Laureatów wybierzemy w dwóch kategoriach (po dwóch, I i II miejsce): opowiadania z elementami fantastycznymi i opowiadania bez tychże elementów. Laureaci w pierwszej kategorii otrzymają szansę pojawienia się w druku na łamach czasopisma „Science Fiction, Fantasy i Horror”, laureaci w drugiej zaś – w antologii przygotowywanej przez wydawnictwo Erica.

 

Jesteśmy przekonani, że w ten sposób zwiększymy obecność (popularnych na Zachodzie) „political fiction” i „military fiction” na polskim rynku książki. Są to fascynujące podgatunki prozy, dające autorowi kolosalne pole manewru, czytelnikowi zaś – nie tylko przyjemność z czytania, ale w przypadku tekstów dobrze przygotowanych od strony merytorycznej także dużą porcję wiedzy.

 

Jeżeli inicjatywa okaże się trafna, w następnych latach odbędą się kolejne edycje konkursu.

 

Informacje:

 

Strona konkursu: http://www.ssh.konflikty.pl

Regulamin: http://www.ssh.konflikty.pl/regulamin.html

Czas trwania konkursu: 1 listopad 2010 – 31 styczeń 2011

Organizator: portal historyczno-militarny konflikty.pl

Sponsorzy konkursu: Replika, Dom wydawniczy Rebis, Fabryka Słów, Instytut wydawniczy Erica

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy