"Tajny dziennik" Mirona Białoszewskiego w radiowej Trójce

Autor: kwojcik
News -

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia zagości „Tajny Dziennik” Mirona Białoszewskiego. Książkę, opatrzoną „Trójkowym Znakiem Jakości”, czytać będzie Wojciech Pszoniak. Trójka zaprasza od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.50.„Tajny Dziennik” Mirona Białoszewskiego, książka licząca 920 stron, zapowiadana jest jako wydarzenie roku 2012. Ze względu na stopień szczerości i samoobnażenia „Tajny” został „odtajniony” dopiero w 29 lat po śmierci poety; opublikowało go Wydawnictwo Znak.

 


Dziennik składa się z trzech części. Pierwsza i druga – „Dokładane treści” i „Nadawanie” – dyktowane były przyjaciółce i sekretarce poety – Jadwidze Stańczakowej. Część trzecią, „Pogorszenie”, autor pisał sam. Zapiski dotyczą lat 1975 – 1983.

 


Autorka audycji, Baszka Marcinik, wybrała fragmenty książki do czytania w kolejne wieczory. Jak sama mówi „Głośna lektura Tajnego dziennika należy do trudniejszych i w realizacji - i, jak sądzimy, w odbiorze. Nasze zaproszenie przyjął Wojciech Pszoniak, razem więc zmagamy się z materią zapisków poety”.Udział w audycji weźmie także Tadeusz Sobolewski, jeden z bohaterów „Tajnego dziennika”, który opatrzył książkę słowem wstępnym. Znany krytyk filmowy będzie komentował na antenie kolejne czytane fragmenty, wzbogacone muzyką kompozytora muzyki teatralnej – Jacka Grudnia.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy