TAKK! Komiks: warsztaty komiksowe

Autor: kwojcik
News - TAKK! Komiks: warsztaty komiksowe

Warsztaty komiksowe w ramach TAKK! - Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice prowadzić będą Michał Śledź Śledziński i Jacek Frąś.


Warsztaty komiksowe mają na celu zbadanie i pokazanie różnic w postrzeganiu Katowic i Śląska. W jaki sposób widzą to miejsce ludzie z zewnątrz, a jak patrzą na Śląsk jego mieszkańcy? Czy są tu miejsca/zjawiska, które interesują i fascynują przyjezdnych, a które często pozostają niewidoczne dla ludzi, którzy na co dzień mieszkają na Śląsku/w Katowicach? Co powoduje, że ten region jest z jednej strony postrzegany stereotypowo, z drugiej – jako miejsce progresywne i unikalne. Zderzenie ze sobą dwóch perspektyw: perspektywy przybysza i perspektywy mieszkańca stanowić będzie bazę do realizacji opowieści komiksowej na temat ludzi żyjących w tym regionie. Warsztaty komiksowe prowadzić będą Michał Śledź Śledziński i Jacek Frąś.

 

Finał warsztatów komiksowych - 27.08.2011.


Michał Śledź Śledziński – niewątpliwie jedna z największych legend polskiego komiksu. Twórca i redaktor naczelny kultowego magazynu "Produkt", autor cieszących się olbrzymim uznaniem serii "Osiedle Swoboda", "Na szybko spisane" i "Wartości rodzinne". W swojej twórczości bardzo często sięga do doświadczeń autobiograficznych, a wyrazista kreska, doskonały zmysł obserwacyjny i satyryczne zacięcie zapewniły mu olbrzymią sławę wśród odbiorców, którzy z łatwością odnajdują w jego komiksach wspólnotę pokoleniowych doświadczeń.


Jacek Frąś – rocznik 1977. Rysownik komiksów, malarz, plakacista, ilustrator, perkusista w Dick4Dick, a w przeszłości w Cool Kids of Death. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi (dyplom u prof. Mariana Kępińskiego). Studiował także w krakowskiej ASP (pracownia prof. Stanisława Rodzińskiego). Praktykował w Nowym Jorku, Tokio, Dubrowniku. Swoje prace komiksowe publikował w: "Machinie", "Muzie", "Gazecie Wyborczej", "Polityce", "Nie", "Laif", "DosDedos", "AQQ", "Stripburgerze", "Warburgerze", "Madburgerze", "Talizmanie", "Czasie Komiksu", "Dzienniku Łódzkim", „Dzienniku Polskim", "Świecie Komiksu". Współpracował z wydawnictwami: Kultura Gniewu, Egmont, Zin-Zin Press, Viking. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, niejednokrotnie był nagradzany w prestiżowych konkursach. Współpracuje z agencjami reklamowymi. Rzeźbi również w śniegu (do tego hobby nawiązuje
"Ostra biel").

Projekt realizowany w ramach Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011 – UWAGA NA KULTURĘ!

Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Narodowy Instytut Audiowizualny

Mecenasi Prezydencji: PKO Bank Polski, PZU S.A.

Organizatorzy lokalni: ASP w Katowicach, Galeria Rondo Sztuki w Katowicach, UM Katowice

 

Za: www.culture.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy