Tomasz Raczek i Zygmunt Kałużyński w Klubie Żaczek

Autor: slk
News - Tomasz Raczek i Zygmunt Kałużyński w Klubie Żaczek
Tomasz Raczek, jeden z najpopularniejszych w Polsce krytyków filmowych, będzie gościem krakowskiego klubu Żaczek (al. 3 Maja 5) w niedzielę, 8 listopada. Spotkanie z dziennikarzem połączone będzie z promocją książki „Alfabet na 4 ręce”. Rozpocznie się o godz. 17.

 

Tomasz Raczek to jeden z najpopularniejszych w Polsce krytyków filmowych, obecnie pracuje w TVN. Prowadził programy w telewizjach Canal Plus, TVP i Polsacie, nadawał audycje w Polskim Radiu, TOK FM i RMF FM. Współtworzył słynny duet z Zygmuntem Kałużyńskim. Znani byli z zażartych sporów o filmy. Dyskusje prowadzili zarówno w telewizji, prasie i książkach. Raczek jest laureatem Wiktora oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej (m.in. Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego), ukończył wydział wiedzy o teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej. Publikował w „Rzeczpospolitej”, „Polityce”, „Filmie”, „Kinie” i „Wprost”. Obecnie prowadzi wydawnictwo Latarnik. Właśnie ta oficyna wydała książkę Tomasza Raczka „Alfabet na 4 ręce”. Są to niepublikowane wcześniej osobiste rozmowy z Zygmuntem Kałużyńskim. Do książki dołączony jest film dokumentalny Jana Sosińskiego „Zygmunt Kałużyński: pół życia w ciemnościach”, który zaprezentowany zostanie w klubie Żaczek.
Zygmunt Kałużyński był krytykiem filmowym, ikoną polskiego kina, popularyzatorem historii filmu, wieloletnim publicystą tygodnika „Polityka”. Zmarł w 2004 roku.
Spotkanie z Tomaszem Raczkiem odbędzie się w ramach cyklu Cinema Żaczek. Rozmowę poprowadzi Bartek Borowicz. Wstęp wolny.

Kolejna impreza w ramach Cinema Żaczek – 21 listopada:

Wejdź w świat animacji tworzonych przez Polaka, który współpracował z wytwórnią Walta Disney’a, wygrał festiwal Era Nowe Horyzonty i pracował przy filmie „Ja, robot” oraz grze „Fight Club”! To on obecnie pracuje nad pełnometrażowym filmem „Jeż Jerzy”. Spotkanie z Wojtkiem Wawszczykiem, najlepszym w Polsce twórcą animacji, odbędzie się w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5) w sobotę, 21 listopada 2009, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy