Wakacje Mikołajka

Autor: madak
News - Wakacje Mikołajka

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz... To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku! Już 13 sierpnia nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukażą się wszystkie książki o Mikołajku w zupełnie nowym wydaniu. Okazją do tego jest nie tylko premiera filmowa Wakacji Mikołajka, ale przede wszystkim 50. rocznica ukazania się pierwszego polskiego wydania książki o przygodach ulubieńca najmłodszych czytelników.

 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydaje serię o Mikołajku od lat 60-tych XX wieku. Poszczególne pierwsze wydania ukazały się w następującej kolejności:

Mikołajek (fr. Le Petit Nicolas), tłum. Tola Markuszewicz, Elżbieta Staniszkis, pierwsze polskie wydanie: 1964

 

- Rekreacje Mikołajka (fr. Les récrés du Petit Nicolas), tłum. Tola Markuszewicz, Elżbieta Staniszkis, pierwsze polskie wydanie: 1964

 

- Mikołajek i inne chłopaki (fr. Le Petit Nicolas et les compains), tłum. Barbara Grzegorzewska, pierwsze polskie wydanie: 1979

 

- Wakacje Mikołajka (fr. Les vacances du Petit Nicolas), tłum. Barbara Grzegorzewska, pierwsze polskie wydanie: 1980

 

- Mikołajek ma kłopoty (fr. Le Petit Nicolas a des ennuis), tłum. Barbara Grzegorzewska, pierwsze polskie wydanie: 1982

 

Z okazji pięćdziesięciolecia pierwszego wydania książki o Mikołajku przypominamy Wam, za co kochamy tego bohatera literackiego. W najbliższych tygodniach będziemy prezentowali kolejne książki o Mikołajku. Przypomnieliśmy już pierwszą z nich - Mikołajka uroczy fragment poświęcony futbolowiRekreacje Mikołajka i fragmenty opowieści o zegarku od babci oraz książkę Mikołajek i inne chłopaki. Dziś przypominamy Wakacje Mikołajka:

 

 

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Skrzywiona litera
Tom Franklin
Okładka książki - Skrzywiona litera
Pokaż wszystkie recenzje