Warszawa: miasto grzechu

Autor: slk
News - Warszawa: miasto grzechu

Gdzie można było znaleźć płatną miłość? Kto jej szukał? Z jakim ryzykiem się to wiązało? Kim były prostytutki  i skąd brali się ich opiekunowie? Jakie były ich powiązania z gangsterami z półświatka? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w publikacji Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP - najnowszym e-booku Pawła Rzewuskiego o prostytucji w Warszawie w II RP, wydanym przez portal historyczny Histmag.org.

 

- Bardzo często słyszałem wypowiedzi historyków idealizujące życie codzienne w II RP. Postanowiłem się z tym zmierzyć. – opowiada Paweł Rzewuski. - Warszawa nie była miejscem przepełnionym cnotliwymi pannami i młodzieńcami o czystych sercach i sumieniach, jak często współcześnie próbuje się ją przedstawić.

 

- Gdy Marszałek Piłsudski spacerował po Alejach Ujazdowskich dumając nad losami kraju, jego żołnierze nierzadko szukali ukojenia w ramionach „kobiet upadłych”. Podobnie robili urzędnicy, aktorzy, lekarze i inni szanowani obywatele. Tak wyglądała codzienność miasta grzechu. Wiele kobiet wybierało drogę nierządu w dramatycznych okolicznościach, próbując ratować się przed nędzą - czytamy w opisie sporządzonym przez wydawcę e-booka.

 

Lektura książki ukazuje życie typowej prostytutki w międzywojennej Warszawie, pozwala dowiedzieć się kim byli jej klienci, i w jakich częściach miasta proceder ten występował najczęściej. Przybliża nam sylwetkę typowego sutenera z tamtych czasów. Ważną częścią publikacji jest opis prób, które podejmowały władze miejskie mierząc się z tym zjawiskiem. Książka porusza również problem prostytucji homoseksualnej.

 

- Zapraszam do zapoznania się z moją pracą wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Warszawie pełnej mrocznych tajemnic, żądz, wstydliwych sekretów i przemocy. Z pewnością dzięki tej lekturze czytelnicy poznają wiele ciekawych faktów, którymi można zaciekawić i zadziwić znajomych - zachęca autor.

 

Paweł Rzewuski to historyk i filozof, redaktor portalu Histmag.org, specjalizujący się w historii międzywojnia. To już jego kolejna praca po serii „Wielcy zapomniani dwudziestolecia” dotycząca tajemnic tego okresu. Te oraz inne e-booki można znaleźć w sklepie portalu Histmag.org na stronie: http://histmag.org/sklep/

 

informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje