Wiersze w Metrze

Autor: madak
News - Wiersze w Metrze

 

W dniach 13-20 września br. w Warszawie w ramach kampanii "Wiersze w Metrze" odbędzie się specjalnie zaprojektowana dla miłośników poezji, nowych technologii i gier miejskich - Poetycka Gra Miejska Przyszłości.

Ta wyjątkowa Gra połączy poezję z nowymi technologiami, a telefon komórkowy ze specjalnie stworzoną na potrzeby Gry aplikacją Aloha, będzie przewodnikiem przekazującym kolejne wskazówki i prowadzącym uczestników wzdłuż

trasy Gry.

 

Partnerami Gry są Intel oraz Psiloc, który specjalnie dla Wierszy w Metrze stworzył aplikację Aloha. "Nowe technologie mogą skutecznie służyć kulturze. Aplikacja Aloha umożliwia skorzystanie z zupełnie nowego kanału komunikacji - telefonu komórkowego - który staje się nowoczesnym przewodnikiem uczestników Gry." - mówi Marek Filipiak, prezes Psiloc.

 

Gra odbywać się będzie – do wyboru uczestników – w języku polskim lub angielskim. W Grze mogą wziąć udział uczestnicy posiadający telefony komórkowe z systemem Symbian. Aby wziąć udział w Grze należy przesłać zgłoszenie z formularza na stronie www.wierszewmetrze.eu.

 

Szczegóły Gry oraz regulamin dostępne od dnia 10 września 2010. Od tego dnia zdobyć będzie można dodatkowe słowo specjalne do Gry. W Grze moŜna wziąć udział w dowolnym czasie pomiędzy 13 a 20 września 2010.

Nagrody ufundowali Partnerzy Gry: Intel i Psiloc.

 

Wiersze w Metrze

Od 6 do 30 września br. odbywa się będzie trzecia edycja kampanii Wiersze w Metrze, zainicjowana w 2008 roku przez Instytut Książki oraz British Council. Celem jest popularyzacja współczesnej poezji europejskiej poprzez jej prezentację w stołecznym metrze i przestrzeni miejskiej stolicy, organizację happeningów, konkursów, instalacji, gry miejskiej, festiwalu performing poety i warsztatów poetyckich dla młodzieży. 

 

Inspiracją dla Wierszy w Metrze były podobne projekty zorganizowane w Dublinie, Paryżu, Nowym Jorku, Barcelonie, Sztokholmie, Stuttgarcie i Moskwie, a przede wszystkim zainicjowany w 1986 roku projekt Poems on the Underground, który odbywa się cyklicznie w Londynie.

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje