Wonderbook. Księga czarów - Rowling i Sony prezentują nowy wymiar książki?

Autor: slk
News - Wonderbook. Księga czarów - Rowling i Sony prezentują nowy wymiar książki?

Sony zapowiedziało nową generację książki elektronicznej, nazwaną "Wonderbook" ("Księga czarów", "Księga cudów") i przygotowywaną we współpracy z J.K. Rowling, autorką "Harry'ego Pottera", która przygotuje pierwszy tytuł wydany w ten sposób. 

 

Wonderbook ma być swego rodzaju dodatkiem do konsoli PlayStation 3. To z pozoru tradycyjna, fizyczna książka, która wzbogacona zostanie jednak o rozszerzoną rzeczywistość (augmented reality) w trójwymiarze z ilustracjami i filmami. Gracze-czytelnicy będą wchodzić w interakcję z książką, patrząc na ekran telewizyjny. Zobacą na nim generowane przy pomocy PlayStation obrazy siebie wraz z książką. Całość osadzona będzie jednak nie w rzeczywistym pokoju, lecz w świecie Harry'ego Pottera - z lewitującymi, magicznymi przedmiotami wokół, z którymi również będzie można wchodzić w interakcję. Dzięki temu gracze będą mogli uczyć się kolejnych czarów i poznawać nowe opowieści ze świata Harry'ego Pottera.

 

"Wonderbook: Księga zaklęć" to pierwszy tytuł, napisany przez J.K. Rowling, który udostępniony zostanie czytelnikom w listopadzie. 

 

 

- "Wonderbook: Księga zaklęć" to szansa dla Mugoli, by zbliżyć się do rzeczywistości prawdziwej księgi czarów - podkreśla autorka w oświadczeniu. To niesamowite urządzenie, które dostarczy czytelnikom zupełnie nowe doświadczenia płynące z lektury. Za sprawą książki miłośnicy świata Harry'ego Pottera będą mieli szansę wypróbować działanie znanych z powieści czarów takich jak Incendio, Wingardium Leviosa czy Expelliarmus. Przedstawiciele firmy Sony nazywają swój pomysł kolejną "rewolucją w opowiadaniu historii". 

 

Autorka przygotowała anegdoty i opowieści odnoszące się do poszczególnych czarów, do których czytelnik / gracz zyska dostęp w miarę postępów w nauce magii. Granicze będą potrzebowali do korzystania z Wonderbooka Play Station 3, specjalnej kamery Play Station Eye oraz przystawki do kontroli gestami - Play Station Move. Sony zapowiada również współpracę z kolejnymi wydawcami i autorami, by umożliwić miłośnikom między innymi spotkanie z dinozaurami czy podmorskie podróże.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy