Rusza nowe wyzwanie czytelnicze: czas na fantastykę!

Autor: slk
News - Rusza nowe wyzwanie czytelnicze: czas na fantastykę!

Coraz więcej osób przyłącza się do naszych wyzwań czytelniczych. Wygrać w nich możecie między innymi zestawy liczące 52 książki, 26 książek i 12 książek. Podobnie jak w zeszłym roku uznaliśmy, że warto nasze wyzwania nieco rozwinąć i uzupełnić. Na przykład zachęcając do czytania książek należących do określonego gatunku czy dotyczących konkretnej tematyki. Dziś przyszedł czas na kolejne wyzwanie tematyczne. Ucieszy ono z pewnością wszystkich miłośników fantastyki, bo właśnie fantastyka będzie jego tematem przewodnim.

 

Wydawnictwo Initium wznawia bestsellerową "Trylogię Czarnych Kamieni" Anne Bishop. Dwa pierwsze tomy zostały przetłumaczone na nowo, a wszystkie trzy części ukazały się jednocześnie również w wersji elektronicznej. Serię otwiera powieść Córka Krwawych, tom drugi to Dziedziczka cieni, a trzeci nosi tytuł Królowa ciemności

 

Siedemset lat temu Czarna Wdowa dostrzegła w sieci marzeń i wizji, jak spełnia się starożytna przepowiednia. Dziś Mroczne Królestwo szykuje się na przybycie swojej Królowej, Czarownicy, która posiadać będzie moc większą nawet niż sam Wielki Lord Piekła. Ale Królowa jest jeszcze bardzo młoda i podatna na wpływy. Łatwo ją zdemoralizować. Ten, kto zyska kontrolę nad Królową, władać będzie Ciemnością. Wie o tym dobrze trzech mężczyzn, zaprzysięgłych wrogów. Wszyscy trzej zdają sobie sprawę, jak wielka moc kryje się za błękitnymi oczami niewinnej młodej dziewczyny. I tak rozpoczyna się bezwzględna rozgrywka, pełna intryg, magii i zdrady, walka toczona za pomocą miłości i nienawiści, wygrana w której może się okazać straszliwsza niż klęska.

 

Oczywiście, w księgarniach dostępne są również inne powieści Anne Bishop, między innymi książki z najnowszej serii - Inni. I właśnie do lektury takich książek chcielibyśmy zaprosić Was tym razem. Zachęcamy, byście do 2 lutego 2016 sięgali po pozycje z zakresu fantastyki. Możecie sięgać po typowe powieści fantasy, możecie sięgać po książki z elementami fantastycznymi. Decyzja należy do Was, ważne jednak, że mówimy raczej o fantasy niż science-fiction. Być może wśród wybranych przez Was książek znajdą się również powieści Anne Bishop?

 

Nie określamy liczby publikacji, które musicie przeczytać. Nie określamy konkretnych tytułów, choć warto by było, byście sięgnęli po którąś z publikacji Anne Bishop.

 

Aby wziąć udział w naszym wyzwaniu, po prostu:

- wypowiedzcie się w specjalnym temacie na naszym forum, zgłaszając się w ten sposób 

- utwórzcie półkę w swojej wirtualnej biblioteczce i nazwijcie ją "Wyzwanie Initium - fantastyka"

- dodawajcie na nią przeczytane książki, podobnie jak w przypadku wyzwania głównego, oznaczając książki jako przeczytane, oceniając je i dodając opinie o nich. W lutym 2016 zapoznamy się z Waszymi zgłoszeniami i wybierzemy laureatów, którzy otrzymają specjalne zestawy książek, bazujące na Waszych czytelniczych zainteresowaniach.

 

Weźcie udział w wyzwaniu!

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje