Premiera "Krawcowej z Madrytu"

Autor: slk
News - Premiera

Młoda utalentowana krawcowa Sira wyjeżdża z Madrytu w przededniu wojny domowej. Wraz z kochankiem udaje się do Maroka, mając nadzieję na lepsze życie. Tymczasem kochanek znika bez śladu, zostawiając kobietę w dramatycznej sytuacji, samą na obcej ziemi. Po licznych perypetiach Sira wraca do Madrytu i otwiera tam wytworne atelier mody damskiej. Europa stoi u progu II wojny światowej. Odtąd losy Siry splatają się z życiem postaci historycznych: byłego frankistowskiego ministra, jego ekscentrycznej kochanki, szefa brytyjskiego wywiadu. Za ich namową Sira podejmie się ryzykownej misji. Świetna wartka narracja powieści Krawcowa z Madrytu prowadzi nas do owianych legendą enklaw kolonialnych w Afryce Północnej do promienieckiego Madrytu po zakończeniu wojny domowej i kosmopolitycznej Lizbony, pełnej szpiegów i uciekinierów.

 

Krawcowa z Madrytu to intrygująca opowieść o modzie, miłosnych namiętnościach, niespodziankach od losu, zawiłych ludzkich perypetiach oraz wojennej zawierusze. Niemałe emocje, fascynujące sylwetki poszczególnych bohaterów, wartka akcja, umiejętne połączenie przygody i romansu - to tylko przedsmak czekających nas wrażeń - poleca powieść Marii Duenas nasza czytelniczka, kasandra85

 

Warto sięgnąć po Krawcową z Madrytu, która dzisiaj ma swoją premierę w księgarniach w całej Polsce. Warto również wziąć udział w naszym konkursie, który poświęcony jest tej właśnie powieści.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy