Literacka odpowiedź na pytania fundamentalne

Autor: slk
News - Literacka odpowiedź na pytania fundamentalne

Pan Bóg nie stworzył Ciebie bez powodu. Musiał mieć wobec Ciebie jakieś plany

 

Nie ma chyba człowieka, który w pewnym momencie życia nie zadałby sobie pytania: Po co żyję? Jakie jest moje przeznaczenie? Każdy z nas zastanawia się nad sensem własnego istnienia. Odpowiedzi na powyższe pytania znaleźć można w książce... Psia kupa. Okazuje się bowiem, że nic na świecie nie dzieje się przypadkiem i każdy ma tu zadanie do wykonania. Każdy. 

 

Napisana prostym, ciepłym językiem Psia kupa to historia przygód małej istoty, która ma poczucie, że jest bezużyteczna i nikomu niepotrzebna. Lekarstwem na jej zmartwienia okazuje się mniszek lekarski. To opowieść o akceptacji i poświęceniu, wzbogacona pięknymi ilustracjami. Zawarta w niej mądra filozofia skłania do rozmyślań już czwarte pokolenie. Ceniona od pierwszego wydania i nagrodzona, ciągle zdobywa sympatyków na całym świecie. Na podstawie książki nakręcono także film animowany. 

 

Książka ma wymiar uniwersalny. Doceniają ją historycy, którzy traktują ją jako alegorię losów uciskanych narodów. Ze względu na głęboką wartość ekologiczną polecają ją ekologowie. Filozofowie rozważają na jej podstawie problem istnienia i wartości. A dzieci i rodzice po prostu się w niej zakochują!

 

Książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kwiaty Orientu, zamówić można na stronie internetowej koreanski-online.pl Zapraszamy do lektury!

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje