Trwa plebiscyt "Historia zebrana"

Autor: slk
News - Trwa plebiscyt

Jaka jest najlepsza książka historyczna 2015 roku? Którą książkę szczególnie warto przeczytać lub podarować bliskim na święta? Na te pytania odpowie konkurs i plebiscyt „Historia Zebrana” organizowany już kolejny raz przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody! 

 

W tej edycji plebiscytu o tytuł najlepszej książki historycznej II półrocza 2015 r walczy rekordowa liczba 40 publikacji! Wskazywać swoich faworytów można w trzech kategoriach: „w rolach głównych" (książki biograficzne), „okiem badacza” (książki naukowe) oraz „historia niebanalna” (książki ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy). Głosować można na stronie projektu http://historiazebrana.pl

 

- Zapraszamy do zapoznania się ze zgłoszonymi do plebiscytu pozycjami. Najlepsze książki wybiorą internauci w powszechnym głosowaniu oraz nasi jurorzy: redaktorzy obydwu serwisów, publicyści historyczni, naukowcy i doświadczeni recenzenci książek – tłumaczy Michał Świgoń z portalu Histmag.org. – W tym roku konkurs i plebiscyt „Historia zebrana” przeprowadzany jest w dwóch półrocznych edycjach. Spośród zwycięzców w I i II półroczu wyłonione zostaną następnie publikacje, które otrzymują tytuł najlepszej książki historycznej roku. 

 

Pierwszy etap głosowania, w którym wybierane są tytuły nominowane do nagrody zakończy się 22 listopada. Drugi etap, w którym ogłosimy nominacje i spośród nominowanych książek wybierzemy najlepsze tytuły, rozpocznie się 23 listopada. Zakończenie zmagań nastąpi 10 grudnia. 

 

- Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu. Wśród głosujących internautów rozlosujemy atrakcyjne nagrody książkowe. W puli nagród, które trafią do uczestników plebiscytu, znaleźć będzie można publikacje zgłoszone do udziału w naszym plebiscycie. Do rozdania mamy aż 60 egz. książek! – zachęca Sławomir Krempa z portalu Granice.pl. 

 

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku. Celem tej inicjatywy jest wybór najciekawszych i najbardziej dopracowanych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl. 

 

Więcej informacji o przedsięwzięciu można znaleźć na stronie: 

http://historiazebrana.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy