Nominacje do Nagrody Dobre Strony

Autor: slk
News - Nominacje do Nagrody Dobre Strony

Już za dwa tygodnie poznamy kolejnego laureta prestiżowej Nagrody „Dobre Strony” przeznaczonej dla wydawnictw.  Ogólnopolski konkurs na Najlepszą Książkę dla Dzieci lub Młodzieży jest stałym elementem towarzyszącym wrocławskim Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”, które w tym roku odbywają się już po raz szósty.  13 maja jury przedstawiło książki nominowane do tytułu  „DOBRE SYTRONY 2015”. Zwycięzcę poznamy 28 maja podczas uroczystej gali.  

 

Fundatorem Nagrody „Dobre Strony” w wysokości 30.000 złotych jest Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Przyznawana jest corocznie za najlepszą książkę wydaną w języku polskim po raz pierwszy w roku poprzedzającym jej przyznanie (okres od 1 maja do 1 maja). Nagroda trafia do Wydawcy, którego książka zostanie uznana przez jury za doskonałą pod względem literackim, plastycznym, merytorycznym i edytorskim. Celem Konkursu jest promocja najbardziej wartościowych książek dla dzieci i młodzieży w wieku gimnazjalnym. Tytuł „Dobre Strony” stał się prestiżowym wyróżnieniem i dołączył na stałe do listy ważnych nagród dla Wydawców przyznawanych w całej Polsce. Oprócz czeku na 30.000 zł laureat otrzymuje statuetkę, której autorką jest Agata Brożek oraz grawerowane luksusowe pióra ufundowane przez firmę Nova – partnera targów. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Wydawców. W tym roku zgłoszono do niego 40 tytułów z których pięcioosobowe jury w składzie: Ewa Gruda, Anita Wincencjusz-Patyna, Katarzyna Stoparczyk, Jakub Krofta, Piotr Młodożeniec, nominowało do nagrody 5 książek:

 

Davide Cali, Serge Bloch, Wróg, Wydawnictwo Zakamarki, Poznań 2014

 

Tomi Ungerer, Crictor i inne niesamowite stwory, Wydawnictwo Format, Wrocław 2014

 

 Blexbolex, Ballada, Wydawnictwo Wytwórnia, Warszawa 2014

 

Taro Miura, Tokio, Wydawnictwo Tako, Toruń 2014

 

 Iwona Chmielewska W kieszonce, Wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2015

 

Zdobywcę Nagrody „Dobre Strony 2015” poznamy 28 maja o godzinie 20.00 podczas uroczystego Wieczoru Laureatów. 

 

6. Targi Ksiażki dla Dzieici i Młodzieży DOBRE STRONY odbędą się w dniach od 28 do 31 maja w nowoczesnym Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia. Targom towarzyszy program bogaty w atrakcje dla dzieci – od najmłodszych do nastolatków. Nie zabraknie także ciekawych propozycji dla całych rodzin, a nawet dla samych dorosłych. 

 

Organziatorem 6. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży jest Biuro Wrocławskich Promcji Dobrych Książek i Miejska Biblioteka Publiczna. 

 

Więcej na www.wpdk.pl

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy