Tysiąc szklanek herbaty

Autor: slk
News - Tysiąc szklanek herbaty

Jedwabny Szlak - otoczony nimbem tajemniczości, budzący baśniowe skojarzenia, przecinający miasta, których nazwy przywołują w pamięci historie z Księgi tysiąca i jednej nocy. Szlak kupców, podróżników i poszukiwaczy przygód, lecz również miejsce spotkań i wymiany myśli filozofów, mistyków, świętych mężów. Droga, którą na zachód podążały jedwab, żelazo i papier, w przeciwnym kierunku - złoto, perfumy i żywność, a w obydwie strony - idee, opowieści i legendy. Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku” to książka opublikowana nakładem Wydawnictwa Bezdroża, autorstwa Roberta Robba Maciąga - dziennikarza, fotografa i podróżnika (laureata konkursu Podróżnik Roku miesięcznika „Podróże”). Wbrew pozorom nie jest to książka o Jedwabnym Szlaku, lecz przede wszystkim o ludziach, którzy nim podążają i o tych, którzy mieszkają na jego trasie. O ludziach i o spotkaniach z nimi przy tytułowej herbacie.

Ledwo pojawiały się pierwsze domy kolejnej wsi, a rozbrzmiewały nowe nawoływania, następne zaproszenia. Znów była kawa z kardamonem i znów herbata. Herbata była zawsze gorąca, tak jak zaproszenie do domu. Od Damaszku przez Azję Środkową do Chin. - Autor na ponad 300 stronach opisuje i prezentuje (książka jest bogato ilustrowana), na czym polega prawdziwa magia azjatyckiej gościnności. Książka napisana w prawdziwie reporterskim, porywającym stylu, traktuje o kulturach i mieszkańcach odwiedzanych przez autora, azjatyckich regionów.

Premierę książki zaplanowano na 18 marca 2012 r. W trakcie  9. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie autor spotka się z czytelnikami i będzie podpisywał książki, dostępne na stoisku Wydawnictwa Bezdroża.

 

Zwiastun książki:

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy