WPDK raz jeszcze!

Autor: slk
News - WPDK raz jeszcze!

Już 2. grudnia 2010 r. ruszają 19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek – wielkie święto wydawców, autorów i moli książkowych, ale też niezwykle atrakcyjna feta kulturalna. Tegorocznej edycji towarzyszyć będą bowiem liczne wystawy, spotkania z  finalistami Angelusa, koncerty oraz bajkowa uczta dla najmłodszych.

 

W dniach 2-5 grudnia Wrocław zamieni się w stolicę literatury.  W zabytkowych wnętrzach jedynego w Polsce Muzeum Architektury ze swoimi książkami rozgoszczą się wydawcy z całego kraju oraz, jak w roku poprzednim, z Ukrainy. Prócz spotkań z literaturą targom towarzyszyć będą niezwykle ciekawe wystawy, a świetne książki  będzie można kupić taniej niż w księgarni.

 

Planowanych jest  szereg spotkań autorskich i wieczorów literackich. Wydawnictwo Karta zaprosi na NIEGASNĄCE. Portrety kobiecea wydawnictwo BOSZ na Art Color Ballet - wystawę fotografii pochodzących z premierowego albumu pod tym samym tytułem, prezentującego oryginalnie malowane, półnagie ciała tancerzy krakowskiej grupy baletowej. W BWA Awangarda wydawnictwo Format zorganizuje Chopin na toy piano - wystawę miniaturowych pianin, klawesynów i szpinetów, wśród których podziwiać można i te, które wzięły udział w sesji nagraniowej zjawiskowej płyty Małe Instrumenty grają Chopina. Natomiast przestrzeń CK Agora zaprosi na wernisaż instalacji fotografii Jacka Kołodziejskiego – jego projekt Niewygodnie opiera się na sugestii, że ludzkie zmysły są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany, odchylenia od „normy”, a sposób odbioru własnego ciała, chociaż stanowi nieodłączny element naszej identyfikacji płciowej, jest jedynie konstruktem kulturowym.

 

Swoje literackie święto będą mieć również najmłodsi. Portal CzasDzieci.pl przygotował szereg atrakcji, m.in. warsztaty czytelniczo-plastyczne, czekoladową edukację, wesołe igraszki z Krainą Wyobraźni, zabawy z "króliczynką" Miffy i podróże do krainy jaskiniowców.

 

Tradycyjnie, pierwszego dnia targów wręczone zostaną nagrody w Konkursie na Najlepszą Książkę Roku Pióro Fredry. Natomiast podczas trwania targów, w salonie Angelusa, planowane są spotkania z finalistami tegorocznej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS: Zbigniewem Kruszyńskim, Wojciechem Albińskim, Antonim Liberą czy Spiró György. Uroczysta gala, podczas której jury na czele z przewodniczącą Natalią Gorbaniewską  ogłosi  zwycięzcę  i wręczy statuetki, odbędzie się  4. grudnia w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

 

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, 2-5 grudnia 2010 r., www.wpdk.pl

 

Lokalizacje:

Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5

(stoiska wystawców)

 

Galeria BWA Awangarda

ul. Wita Stwosza 32

(spotkania z autorami)

 

Godziny otwarcia:

2.12.2010 (czwartek) 14.00-18.00

3.12.2010 (piątek) 10.00-20.00

4.12.2010 (sobota) 10.00-18.00

5.12.2010 (niedziela) 10.00-16.00

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje