Wrocławski Klub Proza zaprasza w lipcu

Autor: Slk
News - Wrocławski Klub Proza zaprasza w lipcu

Kolejny lipcowy tydzień we Wrocławskim Domu Literatury upłynie przede wszystkim pod znakiem spotkań literackich i pokazów filmowych. W najbliższych dniach w klubie Proza z czytelnikami spotkają się Nene Kvinikadze, Shota Iatashvili oraz Jakobe Mansztajn i Elżbieta Cherezińska, z którymi rozmowy poprowadzą Irek Grin i Michał Nogaś. Z kolei w niedzielę zobaczymy tam dwa kolejne filmy wyświetlane w ramach cyklu Filmowe biuro podróży - tym razem będzie to opowieść o USA.

W najbliższym czasie klub Proza będzie gościł aż czterech świetnych pisarzy! Spotkania z nimi odbędą się w ramach, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, festiwalu Miesiąc Spotkań Autorskich, który w czwartki odbywa się we Wrocławskim Domu Literatury. 13 lipca o 19:00 odwiedzi nas poeta Jakobe Mansztajn, z którym rozmowę o lifestyle'u, modzie, ale także o przemijaniu i śmierci poprowadzą Michał Nogaś oraz Irek Grin. Tego samego dnia (20:30) o swojej twórczości i podejmowanych w niej problemach opowie gruzińska autorka Nene Kvinikadze. Tydzień później, 20 lipca o 19:00 odbędzie się spotkanie z Elżbietą Cherezińską w ramach autorskiego cyklu Irka Grina „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze". Do dyskusji z królową polskiej powieści historycznej został zaproszony również Michał Nogaś (Gazeta Wyborcza). Emocje i ciekawe pytania gwarantowane! Jeszcze tego samego dnia o 20:30 z czytelnikami spotka się Shoto Iatashvili - gruziński poeta, prozaik, tłumacz i krytyk sztuki w jednym. Wstęp wolny.

W wakacyjne niedziele klub Proza zmienia się w kino! Co tydzień od 18:00 można dołączyć do Filmowego biura podróży i zobaczyć dwa filmy z innego kraju. Przewodnikami w tej podróży są wybitni reżyserzy, którzy z danego regionu pochodzą lub stworzyli obrazy mu dedykowane. 16 lipca lecimy aż do USA, a pomogą nam w tym: Woody Allen oraz bracia Coen. Pierwszy pokaz rozpoczyna się o 18:00, a drugi około 20:00. Można przyjść na jeden z nich lub od razu zająć wygodne miejsce na cały wieczór. Podwójny seans składający się z niebanalnych dzieł kinematografii (wstęp wolny) plus przekąski inspirowane kuchnią danego kraju to kwintesencja Kina w Prozie! Warto spróbować.

We Wrocławskim Domu Literatury trwają także „Twórcze wakacje". To cykl bezpłatnych warsztatów (obowiązują zapisy): plastycznych, literackich, dziennikarskich i fotoreporterskich oraz seansów filmowych, który został przygotowany pod kątem potrzeb i zainteresowań różnych grup wiekowych. Poprowadzą je specjaliści – dziennikarze i reporterzy, animatorzy i pisarze. Praca odbywa się odbywać się w grupach: dzieci 6-9 lat i 9-13 lat, młodzież 14-18 lat oraz dorośli w różnych terminach. Do 14 lipca trwają zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci pod hasłem Małe Muzeum, a od 17 do 21 lipca ruszają warsztaty dla dzieci Mali Naturalni. Starsze grupy rozpoczną swoją twórczą przygodę w ostatnich dniach lipca oraz w sierpniu.

Więcej na www.domliteratury.wroc.pl

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy