Wszystko wymyka się...

Autor: szczepanik
News - Wszystko wymyka się...

„wszystko wymyka się...” („everything slips away...”)

 

MIEJSCE:   WYDZIAŁ TEATRU TAŃCA W Bytomiu

                PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA TEATRALNA w Krakowie

                ul. Piłsudskiego 24a

                41-902 Bytom

 

CZAS:    14.04.2011, godz 19:00

Reżyseria i choreografia: Joe Alter we współpracy z tancerzami

 

Asystentka reżysera i choreografa: Dorota Łęcka

 

Występują: Magdalena Bartczak, Agnieszka Jaśkowska, Paulina Jóźwicka, Katarzyna Kostrzewa, Mateusz Czekaj, Bartosz Figurski, Michał Guzenda, Mikołaj Karczewski, Karol Miękina

 

Bilety: 8 zł

Szczegółowe informacje:     www.pwst.krakow.pl                     

                                        www.facebook.com/WydzialTeatruTanca

 

Mamy przyjemność zaprezentować pierwszy spektakl dyplomowy Wydział Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Nosi on tytuł „wszystko wymyka się...” i stanowi podsumowanie oraz zwieńczenie studiów pierwszego rocznika przyszłych absolwentów - obecnego IV roku WTT.

Reżyserią i choreografią zajął się Joe Alter - amerykański tancerz, choreograf, nauczyciel, założyciel i dyrektor Joe Alter Dance Group. Prace nad spektaklem trwały w przeciągu 2010 roku.

 

Przedstawienie rozpoczyna się od prywatnych rozmów i zwierzeń siedzących na krawędzi sceny aktorów. Po kilku minutach bohaterowie pojedynczo zaczynają odchodzić i zaczyna się właściwy spektakl. Sztuka pokazuje ciągłe nieudane próby uchwycenia czegoś niedostrzegalnego i ulotnego. Usilne dążenie do walki ze zmianami kończą się fiaskiem. Scenografia jest bardzo ascetyczna i minimalna. Na scenie widzimy dziewięć krzeseł – po jednym dla każdego aktora. Ogromną rolę pełnią światła i ich gra, które podkreślają mistyczną i tajemniczą atmosferę spektaklu.

 

Joe Alter wypowiada się o spektaklu:

"Inspiracją dla tego spektaklu jest idea niestałości: bez względu na nasze pragnienia, nadzieje, przekonania, wszystko to, co wiemy nieustannie się przemienia, zmienia formę, przybliża się lub oddala od miejsca w którym chcielibyśmy "to" znaleźć. Stałość nie istnieje. Niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, jesteśmy pod wpływem ciągłych zmian. Zmieniamy się tak samo, jak wszystko, co nas otacza."

 

Joe Alter dyplom i specjalizację z choreografii i technologii tańca uzyskał na Uniwersytecie Stanowym w Ohio. Jego prace były prezentowane w USA , Niemczech, Polsce oraz Jugosławii. Joe Alter jest także autorem programu "Polish Project", którego celem było umożliwienie młodzieży ze środowisk upośledzonych z całej Polski uczestnictwa w kreacji artystycznej. Joe Alter jest wykładowcą w San Diego State University, a w chwili obecnej  współpracuje z bytomskim Wydziałem Teatru Tańca. Niedawno odbył tournee ze spektaklem "If it's not one thing..." stworzonym przy współpracy z Liamem Clancy i Ericiem Geigerem. Jest również artystą gościnnym w Little Known Dance Theater prowadzonym przez Leslie Seiters. Jego ostatni spektakl "Walking through ghosts" miał premierę w sierpniu 2010 roku w Sushi Performance and Visual Arts w San Diego, Kalifornia.

 

Dorota Łęcka urodziła się w Warszawie w 1985 roku. Pasję do tańca i teatru odkryła w wieku 6 lat. Przez ponad 10 lat brała udział w warsztatach oraz otwartych lekcjach tańca współczesnego i baletu. W 2005 roku rozpoczęła studia w Institute for Dance Arts IDA na Uniwersytecie Antona Brücknera w Austrii. Po uzyskaniu dyplomu pracowała w Budapeszcie z MuTerminal, Company Krisztian Gergye oraz węgierskimi choreografami, pośród nich: Adam Fejes, Attila Gergely, Jozsef Hamor, Zoltan Fodor. Obecnie pracuje w Polsce i za granicą, jako niezależna tancerka, współpracując z choreografami takimi, jak: Rose Breuss (Austria), Joe Alter (USA), Nicole Peisl (The Forsythe Company), Jozef Fruček i Linda Kapetanea (Rootlessroot). Od 2009 kontynuuje studia Master na kierunku Movement Research w Austrii oraz pracuje nad autorską techniką pracy z ciałem.

 

Zapraszamy!

 

ZAKUP BILETÓW NA SPEKTAKLE Wydziału Teatru Tańca

SPRZEDAŻ BILETÓW NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE ODBYWA SIĘ OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W SEKRETARIACIE, W GODZINACH  JEGO DZIAŁANIA (8:00 – 16:00) ORAZ W DNIU PRZEDSTAWIENIA, NA GODZINĘ PRZED JEGO ROZPOCZĘCIEM.

 

REZERWACJI MOŻNA DOKONYWAĆ POD NUMEREM TELEFONU 32 283-02-72 LUB ADRESEM MAILOWYM AKS@PWST.KRAKOW.PL

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy