Wybieramy najlepsze książki historyczne 2011 roku!

Autor: slk
News - Wybieramy najlepsze książki historyczne 2011 roku!

Plebiscyt „Historia Zebrana” - www.historiazebrana.pl - wchodzi w finałową fazę. Spośród 21 pozycji, wyłonionych przez jury i tysiące internautów, wybierzemy najlepsze książki historyczne 2011 roku.

– Rynek książki historycznej ma się bardzo dobrze. Każdego miesiąca na adres naszej redakcji otrzymujemy informację o ponad stu nowościach historycznych. Jak odnaleźć się w tym bogactwie? Postanowiliśmy w tym pomóc Czytelnikom – wyjaśnia Michał Świgoń z portalu historycznego Histmag.org, jeden z koordynatorów przedsięwzięcia.

Przez cały 2011 rok internauci oraz członkowie jury - dziennikarze, recenzenci i naukowcy – wyłonili spośród nadesłanych zgłoszeń 21 najlepszych tytułów w 3 kategoriach: „Okiem badacza” (książki przeznaczone przede wszystkim dla historyków), „W rolach głównych” (biografie, wspomnienia) i „Historia niebanalna” (publikacje popularyzujące wiedzę historyczną w sposób nietuzinkowy).

- Wybór niejednokrotnie był bardzo trudny, decydowały ułamki punktów lub niewielka liczba głosów - opowiada Sławomir Krempa z redakcji wortalu literackiego Granice.pl. - Bardzo cieszy nas wysoki poziom zgłaszanych publikacji i duże zainteresowanie internautów. To znak, że książka historyczna ma się całkiem nieźle - dodaje.

Na najciekawsze książki można zagłosować do 7 marca na stronie: http://www.historiazebrana.pl, na niej też znajdują się dokładne informacje o wyróżnionych tytułach. Dla osób głosujących organizatorzy przewidzieli nagrody. Wyniki plebiscytu poznamy 15 marca.

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje