Wystartuj po 10 000 złotych na festiwalu filmowym MUVISH.COM FEST

Autor: kwojcik
News - Wystartuj po 10 000 złotych na festiwalu filmowym MUVISH.COM FEST


1 sierpnia ruszyły zgłoszenia do II edycji konkursu kina niezależnego, w którym zwycięzców wybierają wyłącznie internauci. Zwycięzca Grand Prix otrzyma 10 000 złotych.


Filmy konkursowe można przesyłać przez serwis www.muvish.com do 30 sierpnia, a ich zgłoszenie nie wiąże się z Ŝadnymi kosztami. Nie ma również ograniczeń związanych z techniką realizacji, długością filmów oraz datą ich powstania. Swoje produkcje można zgłaszać w kategoriach:


 • fabuła,
 • animacja,
 • dokument,
 • etiuda artystyczna.W każdej z nich przyznana zostanie nagroda w wysokości 1 000 złotych. Pierwsza edycja festiwalu, zakończyła się w marcu tego roku, a nagrodę Grand Prix otrzymał Paweł Jóźwiak-Rodan za film „OSIEM9”. W pierwszej odsłonie MUVISH.COM FEST wystartowało 30 filmów, choć dyrektor festiwalu Jakub Boguski nie kryje, że obecnie aspiracje są o wiele wyższe. „MUVISH.COM ma być miejscem spotkań twórców i widzów kina niezależnego. Szacuje się, że w Polsce powstaje co najmniej 200-300 filmów offowych, dlatego chcielibyśmy udostępniać widzom jak największą ich część. Pierwsza edycja pozwoliła nam zdobyć liczną publiczność. Teraz, chcemy bezpłatnie i na bieżąco udostępniać internautom wszystko to, co najciekawsze w polskim kinie niezależnym.” Serwis MUVISH.COM jest platformą, na której niezależni twórcy mogą bezpłatnie prezentować swoje produkcje. Co więcej, dzięki funkcji komentarzy mogą dowiedzieć się, co naprawdę o ich obrazach sądzi publiczność. „Niezależni artyści mają niewielkie szanse na pokazanie swoich filmów w telewizji lub w kinach, mimo że wielu z nich zdobywa nagrody na międzynarodowych festiwalach. Wynika to z komercjalizacji multipleksów oraz nadawców.


MUVISH.COM pozwala filmowcom nie tylko zaprezentować się publiczności, ale także, dzięki formule konkursu, zdobyć pieniądze na kolejne projekty” – podsumowuje Jakub Boguski.Rolę jurorów pełnią zarejestrowani w serwisie internauci, dzięki czemu MUVISH.COM skupia miłośników i współtwórców kina niezależnego w Polsce, a nie przypadkowe osoby.„W polskim kinie offowym coś w końcu drgnęło. Powstają nowe inicjatywy, a organizowane warsztaty i festiwale są na coraz wyższym poziomie. MUVISH.COM wpisuje się w ten trend – łączy widzów i twórców w internecie. Jestem bardzo ciekawy, jakie filmy pojawią się w tej odsłonie konkursu“ – powiedział Paweł Jóźwiak-Rodan, laureat Grand Prix pierwszej edycji MUVISH.COM FEST.Za zgodą twórców zgłoszone filmy mogą być oglądane na MUVISH.COM także po festiwalu. Obecnie można zobaczyć większość obrazów, które brały udział w zakończonym już konkursie. Co więcej, serwis zyska nowe funkcjonalności oraz wygląd graficzny.Informacje o MUVISH.COM FEST:


 • Filmy można zgłaszać do jednej z czterech kategorii: dokument, fabuła, animacja, etiuda artystyczna.
 • Nie narzucamy ograniczeń związanych z techniką, długością filmu oraz datą jego powstania.
 • Zgłoszenia można dokonać po założeniu konta na portalu lub po zarejestrowaniu się przez konto na Facebooku.
 • Zwycięzców wyłaniają internauci.
 • W każdej kategorii można wygrać 1 000 zł.
 • Zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł.
 • Zgłoszenia przyjmujemy do 30 sierpnia 2011 roku.
 • Od 31 sierpnia do 31 października trwa głosowanie internautów.
 • Wszystkie filmy są chronione przed kopiowaniem.

 

Źródło: informacja nadesłana

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy