Wystawa o tarnowskich Żydach

Autor: zorza
News - Wystawa o tarnowskich Żydach

Wystawę prezentującą losy Żydów tarnowskich otwarto w czwartek w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Ekspozycja jest częścią projektu "Wspomnienia ocalone z ognia" realizowanego w ramach unijnego programu "Europa dla obywateli 2007-2013".
       

Jak poinformował dyrektor Muzeum Okręgowego, Adam Bartosz, pokazane na wystawie zdjęcia prezentują losy i postaci Żydów tarnowskich w ostatnich miesiącach przed wojną oraz w czasie holokaustu. Ponadto zaprezentowano dokumenty wydane przez władze okupacyjne, które w sposób niezwykle restrykcyjny regulowały życie Żydów tarnowskich. Ekspozycja będzie czynna do lipca.

Przed wernisażem w Ratuszu odbyła się sesja "Co stało się z tarnowskimi Żydami?" skierowana przede wszystkim do nauczycieli historii z Tarnowa i okolic. Konferencja prowadzona przez historyków pracujących w Muzeum Okręgowym w Tarnowie oraz zaproszonych naukowców ma pomóc w przygotowaniu zajęć szkolnych związanych z tematem holokaustu oraz w promowaniu postaw otwartości i tolerancji.

Obydwie imprezy są zrealizowane w ramach projektu "Wspomnienia ocalone z ognia" - "Memories saved from fire" - współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu "Europa dla obywateli 2007- 2013".

Częścią projektu jest również uruchomiona strona internetowa www.msff.eu Zawiera ona informacje i artykuły dotyczące tarnowskich Żydów i ich zagłady, fotogalerię, wirtualny szlak tarnowskich Żydów oraz mapę miejsc deportacji.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy