XIII KONKURS PLASTYCZNY WYDAWNICTWA SKRZAT

Autor: lukasz
News - XIII KONKURS PLASTYCZNY WYDAWNICTWA SKRZAT
XIII KONKURS PLASTYCZNY WYDAWNICTWA SKRZAT


WYDAWNICTWO SKRZAT SERDECZNIE ZAPRASZA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DO UDZIAŁU W XIII KONKURSIE PLASTYCZNYM, którego hasło w tym roku brzmi: „Rodzinna przygoda wakacyjna”


Kto nie marzy o przygodach? Kto nie marzy o wakacjach? Spędzane w egzotycznych krajach, na polskich plażach, w górach lub we własnym mieście na spacerach i odkrywaniu miejsc nieznanych a niezwykłych. Wakacje to najmilszy okres w roku. To czas zawierania nowych przyjaźni, wzmacniania więzi rodzinnych, poznawania dalekich krewnych, odkrywania spraw, o których nie miało się pojęcia. Na wielkie i małe przygody zaprasza Paweł Beręsewicz, laureat Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, autor najnowszych książek Wydawnictwa Skrzat:

Wielka Wyprawa Ciumków
Warszawa. Spacery z Ciumkami


Przeczytacie w nich jak przesympatyczni Ciumkowie bawili się wakacyjnie w dalekiej Francji i rodzimej Warszawie. Dla wszystkich miłośników wakacji w rodzinnym gronie Wydawnictwo Skrzat przygotowało konkurs „Rodzinna przygoda wakacyjna”. Będzie nam bardzo miło, jeśli w konkursowych pracach pokażecie, jak Wy spędzaliście wakacje, jak wyglądały Wasze najlepsze rodzinne przygody wakacyjne, co niezwykłego odkryliście, kogo ciekawego poznaliście, a przede wszystkim jak się bawiliście na wakacjach. Bardzo ciekawi czekamy na Wasze prace, licząc na oryginalne pomysły i niekonwencjonalne wykonanie (dowolną techniką).

Konkurs – jak co roku – obfitować będzie w nagrody i niespodzianki. Najlepsze prace z każdej szkoły (maksymalnie 5 sztuk), wykonane dowolną techniką, prosimy składać od 1 do 15 października 2009 r. w księgarniach Skrzat:
 • ul. Prądnicka 77, w godz. 10-18; tel. (012) 416 25 28
 • ul. Na Kozłówce 8, w godz. 10-18; tel. (012) 655 99 41
 • ul. Na Szaniec 14, w godz. 9-16; tel. (012) 414 31 54
 • ul. Bosaków 11, w godz. 10-18; tel (012) 417 32 41
Prace będą oceniane w kategoriach I-III i IV – VI klasa. Każda praca musi być opatrzona danymi: imię i nazwisko autora, klasa, adres, telefon, email i numer szkoły, imię i nazwisko nauczyciela.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 października w Wydawnictwie Skrzat. Osoby nagrodzone i wyróżnione poinformujemy, wysyłając e-maila na konto szkoły. Nagrody będzie można odebrać na stoisku wydawnictwa podczas XIII Targów Książki, które odbędą się w dniach 5-8 listopada 2009, przy ul. Centralnej 41 A w Krakowie.


Podczas targów odbędzie się na stoisku Wydawnictwa Skrzat promocja wielu nowych i ciekawych książek, m.in.:
 • Mariusz Wollny we czwartek 5 listopada (w godz. 11.00-13.00) będzie podpisywać niezwykłą książkę biograficzną dla dzieci, opisującą życie papieża Jana Pawła II, pt. Jak Lolek został papieżem.
 • Andrzej Grabowski we czwartek 5 listopada (w godz. 11.00-13.00) zaprezentuje swoje książki: Niezwyciężony Zajączek Edzio, Funia, Kicia i cała reszta, Bractwo rycerzy.
 • Wiesław Drabik we czwartek 5 listopada (w godz. 13.00-15.00) będzie prezentował swoje bajki, zbiorek Odjazdowy Zwierzyniec, Jak niegrzeczne koty wpadają w kłopoty? i Kłopoty z imieniem, czyli przedstawienie.
 • Danuta Zawadzka w piątek 6 listopada (w godz. 11.00-13.00) będzie promować i podpisywać książki: Gorgoś Wynalazca, Wyczyny Bartka Koniczyny.
 • W piątek 6 listopada (w godz. 14.00-16.00), odwiedzający Targi będą mogli spotkać, Piotra Rowickiego, autora opowieści o zabawnych perypetiach psa Gryźgo.
 • Mariusz Niemycki w sobotę 7 listopada będzie promował swoje najnowsze książki, m.in.: Zuzia i zagadka Pani Labiryntu, Kolej, Na morzu, Pogotowie, Straż pożarna, Policja, W kosmosie (seria dla najmłodszych: Ciekawski Skrzacik) (w godz. 11.00-14.00).
 • Tadeusz Ross w niedzielę 8 listopada (w godz. 11.00-13.00) zaprezentuje Rossmaite wierszyki swoją najnowszą książkę Emocje.
 • Alicja Ungeheuer-Gołąb w niedzielę 8 listopada (w godz. 12.00-13.00) będzie podpisywać swoją najnowszą książkę O Taju, Jasiu i rowerku.
 • Jacek Inglot w niedzielę 8 listopada (w godz. 13.00-15.00) zaprezentuje swoją najnowszą powieść fantasy dla dzieci Eri i smok.
Książki będzie można nabyć po atrakcyjnych cenach wraz z podpisami autorów!

Wstęp na Targi jest płatny, jednak dzięki uprzejmości Organizatorów uczestnicy naszego konkursu otrzymają bezpłatne zaproszenia, które można odebrać w księgarniach Skrzata przy składaniu prac na konkurs
(od 1 do 15 października 2009 r.)


ZAPRASZAMY!
NA UCZESTNIKÓW KONKURSU CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY KSIĄŻKOWE ZA PIERWSZE TRZY MIEJSCA ORAZ WIELE NAGRÓD POCIESZENIA.


Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy