Zapraszamy do Studia Słów

Autor: slk
News - Zapraszamy do Studia Słów

 

Czy pisania można się nauczyć? Takie pytanie stawiają sobie piszący twórcy, pragnący wyjąć z szuflady ciekawe historie, pokazać swoje utwory szerszej rzeszy odbiorców i dać szansę na ich odkrycie przez innych. Zdania na ten temat są podzielone. Bez talentu ani rusz – to głos jednej ze stron. Potrzeba dużo szczęścia, aby cię dostrzeżono – to już druga strona. I tu rodzą się kolejne pytania: czy mam talent i co zrobić, by właśnie mnie szczęście nie ominęło? Odpowiedź tym razem jest prosta – postaw na rozwój!

 

Pozwól, aby nieoszlifowany diament nabrał wartości. „Studio Słów” to warsztaty prozatorskie dla początkujących – szukających swojej drogi w twórczości literackiej, a także dla zaawansowanych – osób, które wiedzą czego chcą, ale nie czują się pewnie.

 

„Studio Słów” to projekt powstały przy współpracy Producenta Filmowego BAHAMA FILMS oraz Wydawnictwa Papierowy Motyl.  Skierowany jest do wszystkich tych, którzy piszą lub myślą o pisaniu, chcą spróbować swoich sił w tworzeniu fabuły literackiej, wyzwolić z siebie czające się pomysły, nadać im właściwy bieg, stworzyć bohatera, który wyzwoli emocje, zadziwi i zaskoczy.

 

„Studio słów” nie narzuca schematów, ani reguł, jednak przedstawia je, by mogły służyć tym, którym przypadną do gustu. Warsztaty prozatorskie skierują na odpowiednie tory tych, którzy będą błądzić w ciemnym lesie. Spora dawka praktycznej nauki pisania nie pozwoli żadnemu z Uczestników warsztatów zmarnować swojego talentu i zamiłowania do pisania. Organizatorzy „Studia Słów” powtarzają za Paulo Coelho: Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli, to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa”.  

 

„Pisząc budujemy nieznany świat. Słowo jest podstawowym budulcem, emocje cementem, który spaja całość i pozwala historii ożyć. Pisząc składamy hołd słowu, poświęcamy mu swój czas, każemy pełnić nowe role, ważne, istotne”. – mówi prowadząca zajęcia Marika Krajniewska, autorka kilku powieści, wydawca.


„Studio Słów” jest ciekawym projektem dla tych, którzy zaczynają przygodę z pisaniem, ale też dla osób już piszących. Doskonałym miejscem na zaprezentowanie swoich umiejętności, pomysłów, talentu. W trakcie warsztatów powstają bowiem inspirujące pomysły, które Uczestnicy mogą wykorzystywać w swojej twórczości. Efektem końcowym warsztatów jest stworzony całkowicie skończony utwór literacki – opowiadanie bądź powieść, które nadają się do pokazania wydawcom. Organizatorzy „Studia Słów” dają Uczestnikom możliwość trafienia do wydawnictw, scenarzystów i producentów. Połączenie wydawnictwa i producenta filmowego jako organizatorów warsztatów daje Uczestnikom jeszcze większą szansę na zaistnienie ze swoją twórczością.


Więcej informacji na temat „Studia Słów” na stronie: www.bahamafilms.pl

 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy