Zbiórka romansów i bajek w Silesii

Autor: slk
News - Zbiórka romansów i bajek w Silesii

Silesia będzie zbierać romanse i bajki. Pojadą na wieś i do chorych dzieci

 

Masz w domu za dużo książek? Podziel się nimi! W Silesia City Center rusza wielka zbiórka lektur szkolnych, powieści, romansów, kryminałów, albumów i innych czytadeł. Zasilą one zbiory wiejskich bibliotek w województwie śląskim, które borykają się z brakami w księgozbiorze. Natomiast przez specjalne bajkomaty rozstawione w całej Silesii prowadzona będzie zbiórka bajek i kolorowanek. Trafią one do małych pacjentów śląskich i zagłębiowskich szpitali dziecięcych. Zbiórka jest częścią akcji „Zaczytani w Silesii” - pierwszej na Śląsku kampanii społecznego dzielenia się lekturą… w centrum handlowym.

 

 

Podaj dalej powieść, romans, komiks

 

Książka nie może spać na regale. Jeśli jej już nie potrzebujesz, podaj ją dalej - namawiają organizatorzy akcji „Zaczytani w Silesii”. Już 25 sierpnia rusza pierwsza w regionie społeczna akcja dzielenia się lekturą w centrum handlowym i zasilania bibliotek. Ma ona namówić nas do czytania książek w nietypowych miejsca oraz skłonić podzielenia się swoim księgozbiorem. Jej organizatorem jest Silesia City Center - największe centrum handlowe na Śląsku.

 

To właśnie tam aż do 7 września można przynosić zalegające w domach romansidła, lektury szkolne, powieści o wampirach, kryminały, albumy czy komiksy.  Ważne, aby książki były uszanowane i interesujące. Oddając je bibliotece będziemy mogli wymienić książkę na specjalny śląski kubek do tyju, lunch i jabłko. Na tym jednak nie koniec.

 

 

Będą czytać w centrum handlowym

 

Każda przyniesiona książka trafiać będzie w Silesii do strefy „Zaczytanych sof”, która powstanie na Placu Tropikalnym. Tam przez 2 tygodnie, każdy, kto odwiedzi centrum będzie mógł ją poczytać, rozsiadając się na kanapie. W specjalnej strefie relaksu i lektury wypełnionej książkami organizowane będą także spotkania autorskie ze znanymi pisarzami, a także pisarski Hyde Park.  Po zakończonej akcji wszystkie zebrane książki zostaną skatalogowane i wysłane do Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach, jednej z wielu potrzebujących placówek tego typu w woj. śląskim.

 

 

Książki dla chorych dzieci

 

Akcji towarzyszyć będzie także zbiórka bajek, kolorowanek, baśni i opowiadań dla najmłodszych. Książki będzie można wrzucać do specjalnych skrzyń - bajkomatów, rozstawionych na terenie Silesii. Ważne, aby były to nowe książki lub bardzo uszanowane. Zebrane bajki trafią już we wrześniu  do małych pacjentów z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach i Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. 

 

- Tą akcją chcemy namówić, zwłaszcza młodych mieszkańców regionu, do sięgnięcia po lekturę, nawet w tak nietypowym miejscu jak galeria handlowa. Co więcej, chcemy namówić do dzielenia się książką. Jeśli więc mamy w domu książki, do których już nie wracamy, przekażmy je innym. Do akcji namawiamy zarówno osoby prywatne, ale także księgarnie i wydawnictwa - namawia Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center. 

 

Projekt „Zaczytani w Silesii” potrwa od 25 sierpnia do 7 września. Patronat nad akcją sprawują: Biblioteka Narodowa, Biblioteka Śląska, Polska Izba Książki, Uniwersytet Śląski, a także media: TVP Katowice, Granice.pl, Panorama Silesia i Ultramaryna. Partnerem projektu jest EMPIK. 

 

Zaczytani w Silesii

25 sierpnia - 7 września

Silesia City Center, Plac Tropikalny 

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy