Znamy zarys fabuły i tytuł nowej powieści J. K. Rowling!

Autor: slk
News - Znamy zarys fabuły i tytuł nowej powieści J. K. Rowling!

Jak zapowiadaliśmy niedawno, pierwsza książka dla dorosłych autorstwa J.K. Rowling ukaże się już we wrześniu. Znamy też tytuł powieści. Brzmi on "The Casual Vacancy" ("Czasowy wakat"). Dotarliśmy również do zarysu fabuły. 

 

Kiedy Barry Fairweather nieoczekiwanie umiera, mając nieco ponad czterdziestkę, małe miasteczko Pagford jest zszokowane. 

Pagford to z pozoru brytyjska, arkadyjska prowincja, z wybrukowanym ryneczkiem i starożytnym opactwem, ale pod pozorami uroku i idylli kryje się miasto pogrążone w wojnie. 

Bogaci walczą tu z biednymi, nastolatki buntują się przeciwko swoim rodzicon, żony walczą z mężami, nauczyciele toczą boje ze swoimi uczniami... Pagford wcale nie jest tak cudowne, jakim się wydaje. 

Wkrótce puste miejsce pozostawione przez Barry'ego w radzie parafialnej staje się zarzewiem największej wojny, jaką miasto widziało. Kto zatryumfuje w wyborach, które nieść z sobą będą wiele namiętności, które ukażą tutejszą dwulicowość i zupełnie nieoczekiwane odkrycia?

 

Wraz z notką, która wyciekła z wydawnictwa Little, Brown, potwierdzają się nasze niedawne przypuszczenia co do tego, że nowa powieść Rowling będzie kryminałem w stylu Agathy Christie. Pierwsze wersje blurbu (notki reklamowej, promującej książkę) brzmią: "Miejskie wybory w rolniczej Anglii nigdy nie będą już takie same", "Najlepsza książka o ogarniętej szałem małej miejscowości od czasów Sklepiku z marzeniami" oraz "Pagford może okazać się najbardziej magiczną kreacją Rowling - i najbardziej porażająco prawdziwą". 

 

Czekamy z niecierpliwością, aby zweryfikować te zapowiedzi!

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy