24-25 września: III Festiwal „Czas na Książki" w Ząbkowicach Śląskich!

Data: 2021-09-14 11:49:04 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Zapraszamy do udziału w III Festiwalu „Czas na Książki", który odbędzie się w dniach 24-25 września 2021 roku w Ząbkowicach Śląskich – Mieście Krzywej Wieży i Frankensteina. Będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia.

 

Ząbkowice Śląskie na ten czas staną się stolicą literatury polskiej. Podczas festiwalu miasto odwiedzą znani polscy autorzy, blogerzy literaccy oraz wydawcy. Zaproszeni goście będą mieli okazję wziąć udział w imprezie czytelniczej, największej takiej na Dolnym Śląsku. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży, a także nieco starszych czytelników.

Miłośnicy literatury faktu, historycznej, wojennej, beletrystyki obyczajowej, literatury dla kobiet, a także kryminału znajdą się w czytelniczym raju.

Festiwal „Czas na Książki"

Celem Festiwalu jest promowanie polskich autorów i czytelnictwa. Festiwal to dni licznych paneli literackich, poruszających ciekawe i ważne tematy zarówno dla autorów, jak i czytelników. Podczas wydarzenia będzie można zakupić i wygrać książki, a także uzyskać dedykacje od samych autorów. Spotkaniom towarzyszyć będą rozmowy, spotkania i możliwość zrobienia zdjęcia. Dodatkowe atrakcje zapewni literacka gra terenowa. Pełna zagadek i tajemnic fabuła zbliży czytelników i autorów, którzy będą musieli współpracować, aby wygrać i uciec przed zemstą Frankensteina.

Zapisy na grę terenową rozpoczną się w Piątek, 24 września 2021 od godziny 11:00 w Ratuszu Miejskim.

24 września o godzinie 19:30 na Sali Widowiskowej Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki wszyscy mieszkańcy Gminy Ząbkowice Śląskie oraz goście będą mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Festiwalu. Tuż po części oficjalnej odbędzie się panel kryminalny w którym wezmą udział znani autorzy oraz goście.

Podczas wieczornej gali 25 września zostaną ogłoszone nominacje dla autorów. Laureaci otrzymują nagrody w kilku kategoriach.

Festiwal „Czas na Książki" – program:

Prezentujemy harmonogram festiwalu „Czas na Książki":

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: http://www.zckit.pl/iii-festiwal-czas-na-ksiazki/

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje