Gry planszowe dla par (nie tylko na Walentynki)

Autor: Sławomir Krempa

Na imprezę walentynkową w szerszym gronie, na wieczorne tete a tete, na romantyczną kolację (ze śniadaniem lub bez). Dla par, które dopiero się poznają. Dla ludzi, którzy są razem już jakiś i dla „starych, dobrych małżeństw”. Przed 14 lutym mamy dla Was trzy interesujące propozycje gier planszowych z amorem w tle.   

kuchnia

 Na dobry początek 

Kuchnia i seks (Edipresse) to autorska interpretacja znanej i lubianej gry „Flirt towarzyski”, przygotowana przez malarkę Hannę Bakułę i dziennikarza kulinarnego Pawła Lorocha. Nie ma tu elementu rywalizacji, celem gry jest nawiązanie bliższej znajomości, zwrócenie na siebie uwagi lub po prostu poderwanie interesującej nas osoby. A gra się, wymieniając pytania, cięte riposty lub dwuznaczności. Grać mogą dwie osoby (wówczas finał rozgrywki może być tylko jeden), ale pikanterii dodaje sytuacja, kiedy w zabawie uczestniczy więcej graczy. Podczas większej imprezy można też sprawdzić, czy z interesującą nas osobą nadajemy na tych samych falach. Wymagana duża doza poczucia humoru i dystansu do samego siebie.  


 
onBy się lepiej poznać

 Do par z niezbyt długim stażem kierowana jest gra On i Ona (Tactic). To ciekawa propozycja dla tych, którzy - będąc na początkowym etapie związku - wciąż odczuwają potrzebę lepszego poznawania partnera, niekoniecznie zadając mu bezpośrednio pytanie i narażając się na niezręczności. Proste zasady, różne kategorie pytań („przeszłość i przyszłość”, „pieniądze i praca”, „dom i relacje” oraz „miłość i seks”) pozwolą z jednej strony dowiedzieć się o sobie nawzajem czegoś więcej, a z drugiej - sprawdzić, ile tak naprawdę o sobie wiemy. Grać mogą dwie osoby, jest też wariant drużynowy dla dwóch do czterech par.  

-> Przeczytaj pełną recenzję gry „On i Ona”   


on


gierki

Gierki małżeńskie… 

To już propozycja przede wszystkim dla osób, które znają się na tyle dobrze, że są w stanie stworzyć zgraną drużynę i pokonać przeciwników. Tu bardzo ważna jest znajomość partnera i umiejętność współpracy. By zdobyć jak najwięcej punktów, trzeba wykonywać bardzo zróżnicowane zadania: są tu kalambury i test wiedzy ogólnej, są pytania otwarte i test zgodności. Nie ma za to miejsca na nudę czy monotonię, a całości wdzięku dodają przezabawne rysunki Andrzeja Mleczki. Oczywiście, istnieje też wariant dla dwóch osób, prawdziwej dynamiki nabiera gra nabiera jednak dopiero w szerszym gronie. 

-> Przeczytaj pełną recenzję gry „Gierki małżeńskie”   


gierki


-> Recenzje najlepszych planszówek zamieszczamy co tydzień w naszym dziale publicystycznym! 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Wszechświaty
Leonardo Patrignani
Wszechświaty
Święta dobrych życzeń
ks. Jan Twardowski
Święta dobrych życzeń
Franek i miotła motorowa
Agnieszka Frączek
Franek i miotła motorowa
Nowe gry i zabawy ćwiczące odwagę
Brigitte Wilmes-Mielenhausen
Nowe gry i zabawy ćwiczące odwagę
Pokaż wszystkie recenzje