„I Believe In A Thing Called Love” – Yulin Kuang przeniesie powieść do filmu Netfliksa

Data: 2021-07-31 11:17:19 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Szykuje się nam kolejna adaptacja powieści. Netflix potwierdza, że Yulin Kuang zaadaptuje powieść Maurene Goo „I Believe In A Thing Called Love” na film na wspomnianej platformie. 

Obrazek w treści

Młodzieżowa powieść, będąca romansem, zostanie przeniesiona do filmu, który równie zapowiada się iście romansowo. Co w tej chwili wiemy na temat tejże produkcji?

I Believe In A Thing Called Love – opis filmu

Historia opowiedziana w nowej produkcji Netfliksa, bazuje na powieści, której bohaterką jest Desi, ambitna uczennica szkoły średniej. Dziewczyna postanawia coś zmienić w swoim życiu.

Czytaj również: Przeznaczenie: Saga Winx – Netflix pokazuje wideo z prób nad drugim sezonem

Tą zmianą ma być znalezienie sobie chłopaka. Postanawia jednak kierować się pewnymi, bardzo charakterystycznymi regułami. Zamierza odnaleźć miłość kierując się zasadami pochodzącymi z klasycznych koreańskich romansów.  

I Believe In A Thing Called Love – obsada filmu

Nowa produkcja Netfliksa powstaje za sprawą scenarzysty Yulin Kuanga, który ma na swoim koncie takie produkcja jak: „Love Daily”, „Kumpel terapeuta”, „I Ship It”, „Jade Palace”.

W obsadzie nowego filmu pojawi się: Byung-hun Lee (Siedmiu wspaniałych, seria G.I. Joe, Red 2, Terminator: Genisys).

Czytaj również: Nie uciekniesz od miłości – kolejna romantyczna filmowa produkcja od Netflix

Producentami filmu są Mary Lee oraz Charles Pak i Byung-hun Lee.

Tak o nowej produkcji mówią jej twórcy:

„I Believe in A Thing Called Love” przypomina mi opowieści o marzeniach i ambicjach, które uwielbiałam jako nastolatka. Maurene udało się spojrzeć na świat koreańskich dramatów z perspektywy dziewczyny, która uczy się, że nie wszystko w życiu może być pod jej kontrolą. Yulin potrafi znaleźć doskonały ton, który pozwoli nam przenieść tę historię na ekran. Cieszymy się, że możemy współpracować z Netflix i nie możemy doczekać, aż publiczność na całym świecie razem z nami zakocha się w Desi – mówi Mary Lee 

Cieszę się, że „I Believe In A Thing Called Love” będzie można obejrzeć na Netflix. Jestem bardzo dumna z całej ekipy — Yulin, A-Major i BH Entertainment — i podekscytowana tym, że wreszcie mogę podzielić się ze światem tą świetną wiadomością – mówi Maurene Goo.

I Believe In A Thing Called Love – kiedy premiera?

Film, nowa produkcja platformy Netflix nie ma jeszcze nawet wstępnej daty premiery. Produkcja jest bowiem w bardzo wczesnej fazie produkcji. 

I Believe In A Thing Called Love – książki

Nowy, opisywany przez nas film to produkcja oparta na powieści Maurene Goo jest autorką kilku popularnych i nagrodzonych powieści młodzieżowych, w tym „Somewhere Only We Know”, do której ekranizacji Netflix nabył także prawa. Ta produkcja także pojawi się na playformie. Autorka ma na swoim koncie także książkę o tytule „The Way You Make Me Feel” oraz wspomniane I Believe In A Thing Called Love.

Czytaj również: Netflix ma problem z Wiedźminem? Tłumacz książek Sapkowskiego żąda odszkodowania

W zamian proponujemy lekturę innej książki, na jakiej powstał film dostępny na Netfliksie, a jest nim powieść Do wszystkich chłopców, których kochałam. Jej autorką jest Jenny Han.

Książkę „Do wszystkich chłopców, których kochałam” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy