Indiana Jones 5 – kolejni aktorzy dołączają do obsady. Co wiemy na temat filmu?

Data: 2021-05-18 10:10:01 Autor: adudek

Indiana Jones to niewątpliwie kultowa już postać i równie kultowy film, mający na swoim karku czterdzieści już lat. Tytuł powraca w piątej już części, a my poznajemy kolejnych aktorów dołączających do obsady.

Obrazek w treści

Czterdzieści lat to już szacowny wiek. Tyle bowiem minęło od pierwszej części filmu przygodowego z przystojnym, szukającym przygód archeologiem, Indianą Jonesem. Film wraca w kolejnej odsłonie. Co wiemy na temat tej produkcji?

Indiana Jones – film ma już 40 lat

Pierwsza odsłona serii filmów przygodowych, której bohaterem jest archeolog, Indiana Jones, zatytułowana Indiana Jones: Poszukiwaczach Zaginionej Arki, miała swoją premierę w roku 1981. Film szybko wzbudził wielkie zainteresowanie, niebawem pojawiły się więc kolejne produkcje tytuły z serii, jak: Indiana Jones i Świątynia Zagłady, Indiana Jones i ostatnia krucjata czy Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki.

Czytaj również: Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki. Powrót po prawie 20 latach...

Pełne akcji, przygody, ale i humoru opowieścibawiły i bawią kolejne pokolenia widzów, zaciekawiając, rozśmieszając i fascynując zarazem. Chyba nie ma takiej osoby, które nie kojarzyłaby filmu lub nie uśmiechała się z satysfakcją na dźwięk bardzo charakterystycznej ścieżki muzycznej, związanej z każdą filmową odsłoną. 

Niedawno Paramount Movies przygotował zwiastun promujący zestaw wszystkich filmów w 4K, powstały właśnie na czterdzieste urodziny, jakie Indiana Jones obchodzi w tym roku. To jednak, jak już wiecie nie koniec przygody.

Indiana Jones 5 – nadchodzi kontynuacja

Cykl o uroczym, inteligentnym, a zarazem uroczym archeologu będzie miała swoją kontynuację w części piątej, która jak na razie nie ma podtytułu. Nie wiemy także nic na temat fabuły, która owiana jest nitką tajemnicy. Jej twórcy nie zdradzają nic, oprócz tego, że ponownie bohaterem będzie właśnie Indiana Jones, któremu towarzyszyć będzie, jak się okazuje, gwiazdorska obsada.

Czytaj również: "Indiana Jones i Świątynia Zagłady" – film przygodowy okiem Spielberga

Zdjęcia do nadchodzącej nowej odsłony Indiana Jones mają rozpocząć się jeszcze tego lata. Zaś premiera planowana jest na przyszły rok.

Indiana Jones 5 – gwiazdorska obsada

Choć na temat fabuły filmu Indiana Jones 5 na razie nie wiemy kompletnie nic, to część obsady jest nam już znana. Co jakiś czas dołączają do niej kolejne gwiazdy.

Przede wszystkim w roli Indiany Jonesa po raz kolejny Harrison Ford, aktor znany z wszystkich poprzednich części filmowego cyklu Indiana Jones, ale także z takich filmów jak: Zew krwi, Blade Runner 2049, Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie czy Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy i wielu innych.

Oprócz tego w iście gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się: Mads Mikkelsen (Na rauszu, Hannibal, Polowanie) czy Phoebe Waller-Bridge (Żelazna Dama, Fleabag, Han Solo: Gwiezdne wojny - historie) 

Niedawno dowiedzieliśmy się także, że do obsady Indiana Jones 5 dołączył także Boyd Holbrook (Zaginiona dziewczyna, Logan: Wolverine, Intruz, czy serial Narcos). 

Czytaj również: Indiana Jones i ostatnia krucjata. Wielka przygoda na ekranie

Swój udział w tej filmowej produkcji będzie miał także reżyser poprzednich części serii, Steven Spielberg, który tym razem pełnić będzie rolę producenta. Za kamerą stanie zaś James Mangold, mający na swoim koncie filmy: Logan: Wolverine, Spacer po linie czy Le Mans '66.

Kolejnymi producentami filmu są: Kathleen Kennedy, Simon Emanuel oraz Frank Marshall, zaś muzykę do filmu komponuje po raz kolejny John Williams, autor kompozytor odpowiedzialny na motyw muzyczny, tak dobrze znany nam z filmowej serii. 

Indiana Jones 5 – kiedy premiera?

Premiera kolejnej odsłony, tak bardzo lubiana przez widzów, przewidziana jest w kinach na 29 lipca 2022 roku. Trochę zatem musimy na ją jeszcze poczekać. 

Indiana Jones 5 – książki

Film, podobnie jak poprzednie odsłony serii to produkcja powstała na własnym scenariuszu. Nie oznacza to jednak, że nie powstają książki o tym kultowym filmie. Jedną z nich jest 
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, autorstwa Jamesa Rollinsa.

Książkę „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.