Odwróceni - serial kryminalno-gangsterski powrócił do polskiej telewizji

Data: 2022-01-10 10:07:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Odwróceni, polski serial kryminalno-sensacyjno-gangsterski, z roku 2007 po latach powrócił do polskiej telewizji. Serial możemy oglądać w poniedziałki na kanale TVN 7, w godzinach wieczornych. 

Obrazek w treści

Serial  to produkcja, która cieszyła się po premierze sporym zainteresowaniem widzów, którzy chętnie go oglądali i jednocześnie bardzo dobrze oceniali. Czy po latach powrót serialu ponownie budzi takie samo, a może nawet większe zainteresowanie? Co o nim wiemy? Kiedy i gdzie możemy go oglądać? 

Odwróceni – opis serialu

Serial Odwróceni to polska produkcja kryminalna, w której znajdziemy zarówno wątki kryminalne, jak i sensacyjne oraz gangsterskie. Serial miał swoja premierę w roku 2007, a jej bohaterami są komisarz Paweł Sikora oraz Robert Gazda. Obaj zajmują się rozpracowaniem gangu pruszkowskiego. W tym celu chcą pozyskać w tej grupie informatora. Nie będzie nim Skalpel, gdyż nie wyraża na to zgody. Poznajemy także innego gangstera, Blachę i jego żonę Mirę, który bawią się w klubie na urodzinach innego gangstera, Ryśka. Blacha romansuje i zdradza żonę, a atmosfera wśród samych gangsterów jest mocno napięta. 

    Czytaj również:  „Papiery na szczęście” – nowy serial Telewizji TVN 7. Premiera jesienią!

Ponieważ policja śledzi Skalpela, więc jego "koledzy" z grupy sądzą, że ktoś od nich donosi. Potrzebny in informator policyjny, więc próbują zwerbować Sikorę. Tymczasem podczas imprezy Rysiek i Kowal gwałcą Małgośkę. Trafia do szpitala, gdzie mówi Sikorze i Gazdzie, że to wina Blachy. I tak ten staje się "odwróconym", pracującym z wrogiem. 

Odwróceni – obsada serialu

W obsadzie serialu, w rolach głównych Artur Żmijewski (Ojciec Mateusz, Psy 3. W imię zasad) jako Paweł Sikora, Krzysztof Globisz (Uwikłanie, Ach spij kochanie) jako Robert Gazda, Robert Więckiewicz (Ile waży koń trojański?, Najmro. Kocha, kradnie, szanuje) jako Blacha, Szymon Bobrowski (Furioza, W jak morderstwo) jako Skalpel.

     Czytaj również: 40 kontra 20 – nowe randkowe show na TVN 7 startuje już dziś

A także: Małgorzata Foreminak, Andrzej Grabowski. 

Odwróceni – gdzie obejrzeć serial?

Serial miał swoją premierę w roku 2007 i był już emitowany w polskiej telewizji. Powrócił teraz na kanał TVN 7. . 

    Czytaj również: VALIDÉ - francuski serial w świecie rapu debiutuje na Canal+ online

Kolejne odcinki pojawiają się na kanale TVN 7 w każdy poniedziałek.

Odwróceni - ile odcinków?

Opisywana serialowa produkcja składa się w pierwszym sezonie z 14 odcinków. Są one pokazywane na kanale TVN 7 w każdy poniedziałek, po dwa odcinki. Oto opisy odcinków:

Odwróceni: sezon 1, Opis 4 i 5 odcinka serialu

Odwróceni: sezon 1, Opis 5 i 6 odcinka serialu

Odwróceni: sezon 1 - Opis 7, 8, 9 odcinka serialu

Odwróceni sezon 1 - opis 10, 11, 12 odcinka serialu

Odwróceni - opinie o serialu

Serial spodoba się zapewne wszystkim widzom lubiącym produkcje kryminalne, ale i gangsterskie. Przypadnie do gustu także zwolennikom produkcji polskich. Zapewne będą chcieli go sobie obejrzeć widzowie, którzy serial widzieli. Chętnie zanurzą się w opowieść także widzowie jeszcze nie mający okazji obejrzeć tej produkcji. 

     Czytaj również: Zbuntowani - nowe wersja młodzieżowej opery mydlanej dziś debiutuje na Netflix

Serial ma na swoim koncie nominację do Telekamery - Najlepszy aktor Robert Więckiewicz. 

Odwróceni – książki

Serial Odwróceni to produkcja powstała na własnym scenariuszu. Ale istnieje książka, która powstała na podstawie scenariusza serialowego, która nosi taki sam tytuł, czyli Odwróceni.

Książkę "Odwróceni" (Wydawnictwo Rebis) można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Odwróceni
Artur Kowalewski1
Okładka książki - Odwróceni

Książka na podstawie scenariusza serialu TVN! Ta książka wiedzie czytelnika drogą prowadzącą przez Reguły do Pruszkowa. Na mapie, tam gdzie kończą...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy