Oskarżony - przejmujący dramat trafi wkrótce do polskich kin

Data: 2022-01-23 11:03:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Już za kilka dni do kin trafi przejmujący francuski dramat, o tytule Oskarżony, w którym zagrała laureatka Złotej Palmy w Cannes Charlotte Gainsbourg, wraz ze swoim synem Benem Attalem. Jest zwiastun oraz data nowej produkcji. 

Obrazek w treści

Film Oskarżony to dramat, w przejmującym stylu, który kwestionuje to co jest prawdą, a co fałszem. Galapagos Films prezentuje zwiastun filmu. Co wiemy o nowym filmowym dramacie? O czym opowiada? Kiedy jest jego premiera? 

Oskarżony – opis filmu 

Film Oskarżony, to francuski dramat, który opowiada historię młodego mężczyzny oskarżonego o gwałt. Niedługo później pojawiają się pierwsze wątpliwości. Pojawiają się pytania, kto tak naprawdę jest winny. Czy oskarżony nie jest ofiarę. 

          Czytaj również: Od Spider-Mana do influencera. Andrew Garfield w nowym filmie „Król internetu”

Jednocześnie filmowy obraz pokazuje także sprawę z punktu widzenia dwóch młodych ludzi i ich bliskich, których przekonania i sposób myślenia bardzo się zmieniają. Dochodzą do wniosku, że nie ma jednej prawdy. 

Oskarżony – obsada filmu

W filmie wystąpili: Charlotte Gainsbourg, laureatka Złotej Palmy w Cannes, która wystąpiła w filmie wraz ze swoim synem  Benem Attalem. W filmie zagrali m.in. Ben Attal (Z pasją), Charlotte Gainsbourg (Antychryst), Mathieu Kassovitz (Nienawiść), Suzanne Jouannet. Yvan Attal, który jest reżyserem filmu, powierzył główne role w filmie swojej życiowej partnerce Charlotte Gainsbourg i ich synowi.

   Czytaj również: Oskarżony, informacje o filmie - opis

Patrzyłem na nich przede wszystkim jak na aktorów […] Zagraliśmy razem z Benem w filmie "Pieskie życie", mieliśmy tam bardzo przejmującą scenę, która mnie bardzo dotknęła. Pomyślałem, że chciałbym znów to przeżyć, dzięki pracy przy nowym filmie. Zastanawiałem się też, kto mógłby zagrać jego matkę w "Oskarżonym". Stwierdziłem wtedy, że najlepiej zrobi to jego własna matka. I miałem rację. Między nimi dzieją się ważne rzeczy na ekranie, bardzo dobrze widać emocje między tymi postaciami. Wybrałem ich, tak jak wybieram innych aktorów do ról w moich filmach - mówi Yvan Attal

Yvan dokładnie wie, czego chce na planie. Jest super, ale też jest…bardzo szczery i mówi wprost, o co chodzi. Mimo, że jestem w tej branży już od dawna, nadal jestem bardzo wrażliwa na to, co dzieje się na planie, z tego względu zachowuję pewien dystans. Nie znaleźliśmy jeszcze idealnego sposobu na współpracę. A może właśnie to jest idealne rozwiązanie… - podkreśla Charlotte Gainsbourg

Oskarżony - zwiastun filmu

Film będzie swoją premierą już za kilka dni. A tymczasem jego polski dystrybutor prezentuje zwiastun filmowy niezwykle przejmującego dramatu. To jak zapowiada się film Oskarżony, możecie obejrzeć poniżej. 

Oskarżony – gdzie obejrzeć film

Film Oskarżony to kolejna produkcja kinowa, która już niebawem trafi do polskich kin. 

        Czytaj również:  Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 21 do 28 stycznia 2022 roku

Premiera przewidziana jest na 28 stycznia 2022 roku. 

Oskarżony – opinie o filmie

Film Oskarżony to opowieść filmowa, która spodoba się przede wszystkim fanom dramatów, szczególnie tych przejmujących i stawiających pytania. 

            Czytaj również: Zorro - nadchodzi nowy serial aktorski od Disneya

Przypadnie do gustu także zwolennikom produkcji francuskich, festiwalowych. Film miał bowiem swoją światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Oskarżony – książki

Film Oskarżony, jego scenariusz filmu oparty jest na bestsellerowej powieści Karine Tuil "Les choses humaines". W zamian polecamy zatem inną książkę także trzymającą w napięciu, o tytule Pod wiatr, autorstwa Leena Lehtolainen.

Książkę "Pod wiatr" (Wydawnictwo Inne) można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy