reklama

Czarna komedia „Powrót” – kolejna serialowa produkcja od Canal+

Data: 2021-09-15 11:20:04 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Trwają zdjęcie do kolejnego intrygującego, polskiego serialu Canal+, jakim tym razem jest czarna komedia o pewnym zmartwychwstałym mężczyźnie, w którego wcielił się Bartłomiej Topa. Produkcja nosi tytuł Powrót.

Obrazek w treści

Autor zdjęcia: Jarosław Sosiński/Canal+

Komedia z nutką czarnego humoru, w dobrej osadzie, realizowana przez znanych twórców mających w swoim dorobku godne polecenia filmy, ale i seriale. Co na ten moment wiemy o serialu Powrót? Czy wiemy kiedy pojawi się na Canal+? Kto znalazł się w obsadzie?

Powrót – co wiemy o fabule serialu?

Canal+ potwierdził prace nad swoim kolejnym serialem, tym razem komediowym, ale z nutą czarnego humoru. Jego bohaterem jest przeciętny mężczyzna, Jan Starostecki, który jak wielu obywateli wskutek ciągłego stresu nabawił się choroby serca, i w tego efekcie, umarł na zawał. Jednak, ku swojemu zaskoczeniu….zmartwychwstał. 

Czytaj również:  Canal+ i Netflix w jednym abonamencie. Giganci łączą siły

Radość z powrotu do życia, wkrótce przyćmiewa świadomość, że jego śmiercią nikt się nie zmartwił, a ślad po jego dotychczasowym życiu  szybko zaczął się zacierać. Uświadamia sobie, że tak właściwie był nikim. Przez myśl mu zatem przechodzi, czy w ogóle powinien się ujawniać. Pytanie brzmi jeszcze. Dlaczego zmartwychwstał? I dlaczego właśnie on wrócić zza grobu?

To jest opowieść o ludziach, którzy boją się zmienić swoje życie. Czyli o nas wszystkich. Scenariusz POWROTU bazuje na marzeniu, żeby być kimś innym. Zaczął się od pytań w stylu: co by było, gdybym urodził się gdzie indziej, wygrał w totolotka, albo mógł zacząć wszystko od początku, dajmy na to dwadzieścia lat temu. No to proszę bardzo! Główny bohater Jan jest trochę warszawskim hrabią Monte Christo, który wraca do świata na swoich zasadach. Śmierć po prostu przemeblowała  mu życie. Pytanie, co z tym zrobi?  – mówi autor scenariusza Krzysztof Rak, nie zdradzając nic więcej z historii.

Powrót – obsada i twórcy serialu

Reżyserem nowej produkcji Canal+ jest Adrian Panek, który pracował także nad serialem Pułapka, a także Kodem genetycznym. Za scenariusz odpowiedzialny jest Krzysztof Rak, współtwórca takich filmów jak Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Bogowie i producent kreatywny nominowanego do Oscara Bożego ciała. Osobą odpowiedzialną za zdjęcia do serialu, które właśnie trwają jest Karina Kleszczewska. Scenografią zajęła się Daria Dwornik, zaś kostiumami Małgorzata Fudala

Czytaj również: Planeta Singli. Osiem historii – ruszyły zdjęcia do serialu Canal+

W głównej roli, mężczyzny, który powraca do żywych Bartłomiej Topa, aktor którego możemy kojarzyć z rolami w takich produkcjach jak: Sługi boże, Drogówka, Miasto, Skazana, Bartkowiak czy Planeta Singli. Osiem historii.

Utrzymany w konwencji czarnej komedii serial to produkcja, jakiej na naszym rynku jeszcze nie było. Temat „z zaświatów”, zaskakujące zwroty akcji, błyskotliwe dialogi i  barwna obsada. Postać zwykłego faceta który „odrodzi się” na nowo, to rola jakby napisana dla Bartka Topy. Jego aktorski warsztat jest niebywały i cieszy nas, że to właśnie on zagra główną rolę. Sama historia POWROTU idealnie wpisuje się w czas, kiedy przez pandemię niejednokrotnie weryfikujemy nasze podejście do życia, szukamy w nim nowych priorytetów, sensu, postanawiamy je odmienić – dodaje Beata Ryczkowska, Dyrektor Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska.

W obsadzie serialu znaleźli się jeszcze: Wojciech Mecwaldowski (Juliusz, Klangor czy Kowalscy kontra Kowalscy), Magdalena Walach (Rojst, Rojst'97, Ziarno prawdy, Stulecie Winnych), Maria Dębska (Zabawa zabawa, Pech to nie grzech, Ślepnąc od świateł) i Matylda Giegżno (Klangor, Piękna sierpniowa noc, Noc w tramwaju).

Powrót – kiedy premiera serialu?

Na dzień dzisiejszy nie znana jest nam data pojawienia się serialu na platformie Canal+. Obecnie trwają zdjęcia to nowego serialowego dzieła. Nie należy się go zapewne spodziewać wcześniej niż w przyszłym roku. Gdy pojawią się jakieś informacje na ten temat, oczywiście o tym poinformujemy. 

Czytaj również:  Beau Séjour, wciągający serial kryminalny do obejrzenia na Ale Kino+ i Canal+

Powrót – książki

Kolejna serialowa produkcja platformy Canal+ to serial powstały na własnym, autorskim scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej scenariusz seriali bazuje. W zamian polecamy lekturę  książki o takim samym tytule, Powrót, której autorem jest Susan Wiggs.

Książkę „Powrót” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje