Premiery kinowe w dniach od 1 do 7 października 2022 roku. Na co warto wybrać się do kina?

Data: 2022-10-01 11:18:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Zapraszamy na kolejny przegląd kinowych premier nowego tygodnia. W pierwszych dnia października kina zapraszają na nowy i ciekawy repertuar, w którym zarówno dramaty, produkcje grozy,  filmy polskie i coś dla najmłodszych. 

Obrazek w treści Zdjęcie: Skitterphoto z Pixabay

  • W dniach od  1 do 7 października w kinach różnorodna oferta filmowa.
  • Wśród oferty aż cztery dokumenty.
  • Wciąż będzie można w kinach obejrzeć filmy dostępne od 25 do 30 września 2022 roku.

Przed nami kolejny filmowy tydzień w kinach. W pierwszym tygodniu październiika w kinach znów bogata oferta filmowa. Będziemy mogli wybrać się na produkcje w klimacie filmy grozy, dramaty, waz dwa dokumenty i animację. Zachęcamy także do sprawdzenia propozycji od Netflix na październik 2022 roku. Warto także wspomnieć o  wrócić uwagę na to co miała do zaoferowania platforma HBO Max na wrzesień 2022 roku a także Disney+ w miesiącu wrześniu. Warto także przyjrzeć się filmom Disney zapowiadanych na 2023 rok.

Premiery kinowe od 1 do 7 października 2022 roku

Apokawixa – premiera 7 października 2022 roku

Apokawixa, polski horror zombie, którego bohaterami jest grupka licealistów. Zmęczeni trwającą pandemią i zamknięciem, postanawiają urządzić największą balangę, pełną uniesień, alkoholu i seksu. Wkrótce impreza zamienia się w walkę o przetrwanie. 

Diana. The Princess - premiera 7 października 2022 roku

Diana. The Princess, film dokumentalny przedstawiający wydarzenia jakie zaczynają się w roku 1981, kiedy to Diana Spencer wychodzi za mąż na księcia Karola. Od tej chwili cały świat zwrócony jest na jej życie i poczynania. Ciągła obserwacja ze strony paparazzich fascynuje, ale i staje się jej przekleństwem. 

Serce dębu -  premiera 7 października 2022 roku

Serce dębu, francuski film dokumentalny i przyrodniczy, który opowiada o życiu jakie toczy się w prastarym drzewie. Ponad dwustuletni dąb na niezwykłych mieszkańców, wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki, myszy polne i wiele innych. Film przedstawia opowieść o naturze. 

Pasażerowie nocy - premiera 7 października 2022 roku

Pasażerowie nocy, kolejny film produkcji francuskiej, tym razem dramat, którego akcja toczy się w roku 1981, w Paryżu, tuż pod zwycięstwie nowego prezydenta. Ludzie wychodzą na ulicę, by świętować, a w domu Elisabeth, ona zostaje sama z dwójką dzieci. Wkrótce w jej życiu pojawia się Talulah, bezdomna nastolatka, której Elisabeth postanawia pomóc. 

Paryż pani Harris - premiera 7 października 2022 roku

Paryż pani Harris, międzynarodowy dramat, w nastrojowym stylu, opowiadający o owdowiałej sprzątaczce. Fabuła filmu rozgrywa się w latach 50-tych ubiegłego wieku. Tytułowa pani Harris zauważa przepiękną sukienkę od Diora, zakochują się w niej bez pamięci i postanawia, że ją zdobędzie. 

Ania - premiera 7 października 2022 roku

Ania, wzruszający polski dramat dokumentalny, opowieść biograficzna, która opowiada o życiu i śmierci przedwcześnie zmarłej aktorki, Anny Przybylskiej. W dokumencie widzowie usłyszą ni zobaczą nią samą, opowiadającą o swoim życiu, rodzinie życiowym sukcesie. O zmarłej aktorce opowie także jej rodzina. 

Miłość na pierwszą stronę - premiera 7 października 2022 roku

Miłość na pierwszą stronę, polska komedia romantyczna, wariacja na temat Kopciuszka, historia Niny, zwykłej dziewczyny oraz Roberta, będącego synem pary prezydenckiej. Nina stawia pierwsze kroki na drodze swojej kariery zawodowej, jako  paparazzi, on chce się uniezależnić. Wkrótce ich drogi się spotykają. 

Syndrom Hamleta - premiera 7 października 2022 roku

Syndrom Hamleta, polsko-niemiecki film dokumentalny, którego bohaterką jest ukraińska reżyserka, który poszukuje idealnego Hamleta. Dzięki jej podróżom widzowie mogą zobaczyć swoisty portret ukraińskiego młodego pokolenia. 

Mama Mu wraca do domu - premiera 7 października 2022 roku

Mama Mu wraca do domu, szwedzka animacja, produkcja dla dzieci. Jest to opowieść o niezwykłej krowie, bardzo ciekawskiej i bardzo zabawnej, która ma w życiu jednak wielkie potrzeby. Pewnego dnia pojawienie się na farmie bociana stanie się pretekstem do zmian w jej życiu. 

Błogosławieni - premiera 7 października 2022 roku

Błogosławieni, włoski dramat o dwóch przyjaciołach. Mario i Lino znają się od dawna, każde wolne chwile spędzają wspólnie. Lino kocha się w Mario, ale o tym mu nie mówi. Sytuacja zmienia się, gdy okazuje się, że jego córka potrafi czynić cuda. 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje