reklama

Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy – Co dziś wiemy o Aferze Amber Gold?

Data: 2021-01-13 10:30:01 Autor: tadas

Film Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy to nowy dokument debiutujący premierowo za pośrednictwem Telewizji Polskiej, koncentrujący się na wydarzeniach związanych z istniejącą niegdyś firmą Amber Gold, która okazała się być jedynie szyldem dla złodziejskiej działalności pomiędzy przestępcami, zorganizowanymi grupami przestępczymi oraz politykami i służbami specjalnymi.

Obrazek w treści

Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy to polski film dokumentalny z 2021 roku, w reżyserii Sylwestra Latkowskiego.

Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy – opis

O czym jest film Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy? Sylwester Latkowski powraca do sprawy Afery Amber Gold, działalności która okazała się być jedynie przykrywką dla nielegalny procederze wyłudzenia wielkich środków finansowych.

W sprawę zaangażowane zostały nie tylko grupy przestępcze, ale także służby specjalne, politycy lokalni czy urzędnicy.

Czytaj także: Warszawskie Targi Książki 2021 odbędą się w czerwcu!

Działalność bardzo szybko zaczęła obejmować sprawy ogólnopolskie przeradzając się w jedną z największych afer, do rozwiązania której wyłoniono sejmową komisję śledczą, która miała się zająć rozwikłaniem sprawy i poznanie mechanizmów będących bazą dla powstałych układów.

Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy – obsada

Kto wystąpił w Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy? Produkcja bazuje na realnych wydarzeniach, scenach rozmów oraz przebitkach związanych zarówno z sejmową komisją śledczą jak również z dodatkowymi scenami aktorskimi.

Czytaj także: Są już pierwsze zdjęcia z planu nowej Plotkary (Gossip Girl)!

Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy? Emisja telewizyjna odbędzie się w środę, 13 stycznia o godzinie 20:35 na antenie telewizji TVP 1. 

Czytaj także: "Dracula: Historia nieznana" - czy Drakula istniał naprawdę?

Produkcja dostępna będzie także najpewniej w serwisie VOD należącym do Telewizji Polskiej.

Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy – opinie

Film Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy oficjalnie zadebiutuje za pośrednictwem stacji TVP 1 i to właśnie wtedy poznamy pierwsze opinie oraz wrażenia z emisji produkcji, poruszającej sprawy, która przez kilka miesięcy budziała wielkie emocje i niezwykłe medialne zainteresowanie.

Czytaj także: "Dom nad jeziorem". Romans w przyszłości

Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy – książka

Film Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy bazuje na realnych zdarzeniach oraz zgromadzonych dokumentach, które opisują wydarzenia, które miały miejsce w Polsce. Reżyser Latkowski wcześniej podejmował ten temat poprzez inną produkcję - film Zatoka świń, bazujący na książce Zatkowa świń.

Książkę Zatkowa świń w niezłej cenie zakupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.