Teatr Telewizji: Brydż – kryminalna zagadka do rozwiązania

Data: 2022-06-23 10:10:01 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Teatr Telewizji to cykl w ramach którego możemy oglądać różne przedstawienia teatralne najczęściej na stacji TVP. Czasem emitowane są nowe produkcje, a czasem mamy do czynienia z czymś z zeszłej epoki. Wybór jest naprawdę zróżnicowany!

Obrazek w treści
fotografia ilustracyjna / Pexels

Brydż to polska sztuka o tematyce kryminalnej z 1971 roku. Scenariusz napisał Zbigniew Kubikowski. Reżyserią zajmował się Henryk Drygalski.

Teatr Telewizji: Brydż – opis 

Brydż to naprawdę intrygujący spektakl z wieloma tajemnicami. Pewnego wieczoru czwórka przyjaciół z pracy spotyka się po to, by odegrać kilka partii brydża. Wieczór jest miły i przyjemny. Wszystko dzieje się u Docenta Jabczyńskiego. Po wyjściu gości mężczyzna idzie do kiosku, gdzie kupuje paczkę papierosów. 

Czytaj także: Nagroda Literacka Gdynia 2022 – znamy nominowanych!

Gdy wraca udaje mu się jeszcze zatelefonować do przyjaciółki. Krótko po tym zostaje zamordowany. Dopiero rano ciało znajduje zmartwiona gosposia. Kobieta wzywa milicję. Początkowo wydaje się, że doszło do samobójstwa, jednak po głębszym śledztwie wiadomo już, że powieszenie zostało tylko upozorowane. Kto więc naprawdę zabił mężczyznę?

Teatr Telewizji: Brydż – obsada

Tym razem mamy do czynienia ze starszą produkcją, w której możemy zobaczyć wielu fantastycznych i cenionych aktorów. W roli Jabczyńskiego Czesław Byszewski. Mężczyzna znany z produkcji takich jak Śmierć prezydenta, Zamach stanu, czy Sekret Enigmy.

Czytaj także: W księgarni odnaleziono sekretne przejście do tajemniczego pokoju

W pozostałych rolach: Stanisław Michalik, Mariusz Dmochowski, Ryszard Pietruski, Jerzy Radwan, Marek Dąbrowski, Aleksandra Kuncewicz, Barbara Rachwalska, Konrad Morawski, Barbara Bargiełowska, Iwa Młodnicka, Henryk Łapiński, Teodor Gendera i inni.

Teatr Telewizji: Brydż – gdzie zobaczyć? 

Właśnie dziś – 23 czerwca – na stacji TVP Kultura będzie można zobaczyć ten kryminalny spektakl. Trwa on trochę ponad osiemdziesiąt minut.

Czytaj także: Tu powstają księgi. Fragment książki „Przetaina"

Emisja sztuki teatralnej zacznie się o godzinie 20:00. Póki co spektaklu nie można oglądać na żadnych serwisach streamingowych, nie są też zapowiedziane powtórki. 

Teatr Telewizji: Brydż – książka 

Brydż to sztuka, która powstała na podstawie własnego, oryginalnego scenariusza. W zamian jednak chcielibyście Wam polecić klasyczne dzieło kryminalne autorstwa Agaty Christie. Brytyjska autorka ma na swoim koncie wiele kryminałów, które nadal są chętnie czytane. Dziś chcielibyśmy Wam zarekomendować najbardziej kultowe dzieło pisarki, a mianowicie Morderstwo w Orient Expressie

Książkę Morderstwo w Orient Expressie można nabyć w popularnych księgarniach:

Tagi: teatr telewizji,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy