Za jeden sezon Władcy Pierścieni Amazon zapłaci 465 mln dolarów!

Data: 2021-04-24 08:39:03 Autor: MartaM
udostępnij Tweet

Nowa odsłona Władcy Pierścieni kosztować ma znacznie więcej niż początkowo zakładano. Produkcja Amazona może być jedną z ich największych produkcji oryginalnych, jaka do tej pory powstała. 

Władca pierścieni serial

  • Produkcja nowego serialu kosztować ma Amazon 465 milionów dolarów. 
  • Na nowy serial składać ma się przynajmniej 5 sezonów. 
  • W produkcji zagrać mają aktorzy związani z Grą o Tron

O serialu na podstawie Władcy Pierścieni informacje pojawiają się już od pewnego czasu. Według najnowszy artykułów, prace nad produkcją Amazona pochłonąć mają spore środki finansowe.

Nietani Władca Pierścieni

Nowa adaptacja słynnego dzieła Tolkiena, tym razem od studia Amazon będzie kosztować około 650 milionów dolarów nowozelandzkich, co daje 465 milionów dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu na złote daje horrendalną sumę miliarda siedmiuset sześćdziesięciu złotych. Oczywiście jest to kwota wydana tylko na pierwszy sezon. 

To dużo więcej niż wcześniej zakładano, choć przewidywania wydania 500 milionów dolarów na kilka sezonów i tak były ogromne. Stuart Nash, minister rozwoju gospodarki i turystyki Nowej Zelandii wypowiedział się na ten temat niezwykle entuzjastycznie słowami:

To fantastycznie, to jest naprawdę… to będzie największa produkcja telewizyjna! 

Sumy zostały opublikowane w ramach Ustawy o oficjalnych informacjach rządu Nowej Zelandii i początkowo zgłoszone przez New Zealand Outlet Stuff. Dokumenty potwierdziły również plan studia na pięć sezonów, niemniej nie wyklucza się również spinoffów. 

Czytaj także: Wznowiono zdjęcia na planie nowego serialu "Władca Pierścieni"

Kwota, choć zawrotna zdaje się być uzasadniona. Same prawa do wykorzystania tolkienowskiej spuścizny to kwota 250 milionów dolarów, do tego dochodzą kostiumy czy efekty specjalne no i oczywiście podatki. Te jednak mogą się zwrócić.

Wydatki Amazona związane z Władcą Pierścieni spowodują zwrot podatku w wysokości 160 milionów dolarów nowozelandzkich (114 milionów dolarów amerykańskich). Istnieje więc ryzyko, że rząd Nowej Zelandii skończy dotować opowieści ze Śródziemia, co może być dla produkcji dość ryzykowne finansowo. 

Władca Pierścieni z nawet pięcioma sezonami!

Serial ma szansę stać się rekordzistą i przekroczyć zawrotną sumę 1 miliarda dolarów amerykańskich. Amazon wykupił prawa już w roku 2017, można więc oczekiwać naprawdę ciekawej i rzetelnej produkcji. 

Czytaj również: Zdjęcia do dwóch pierwszych odcinków serialu Władca Pierścieni Amazon Studios, zakończone

Według oficjalnego opisu, serial  po raz pierwszy przenosi na ekrany bohaterskie legendy legendarnej historii Drugiej Ery Śródziemia. Produkcja rozgrywać będzie się tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita oraz Władca Pierścieni, a także przeniesie widzów z powrotem do epoki, w której wielkie moce powstawały z ognia, królestwa wznosiły się ku chwale i popadały w ruinę, niesamowici bohaterowie przechodzili wielkie testy, nadzieja zawisła na najdrobniejszych wątkach, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek wyszedł spod pióra Tolkiena, zagroził, że cały świat pogrąży się w ciemności.

Rozpoczynając w czasach względnego spokoju, serial przedstawia zbiór postaci, zarówno znanych, jak i nowych, którzy stawiają czoła ponownemu pojawieniu się zła w Śródziemiu, które od dawna grozi jego mieszkańcom. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów Lindon, po zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy - te królestwa i postacie stworzą spuściznę, która żyje na długo po ich odejściu.

Czytaj także: Obejrzyjcie rosyjską adaptację „Władcy Pierścieni"!

Wśród rozbudowanej obsady serialu znajdą się między innymi aktorzy znani z innego epickiego serialu fantasy Gra o Tron, są to Robert Aramayo i Joseph Mawle, Owain Arthur znany z Królestwa czy Nazanin Boniadi z Counterpart.

Władca Pierścieni Amazonu z premierą w 2022

Premiera serialu początkowo planowana była na 2021 rok, jednak ostatecznie produkcja nie zadebiutowała jeszcze na platformie streamingowej od Amazonu. Według potwierdzonych przez Amazon informacji, premiera serialu inspirowanego twórczością J.R.R. Tolkiena zaplanowana została na 2 września 2022 roku. Wiadomo też, że fani serialu nie będą mogli zobaczyć całego sezonu w jeden wieczór, bowiem kolejne odcinku produkcji publikowane mają być co tydzień.

Może zainteresować cię także...

Nowy serial oparty na Władcy Pierścieni opowiadać ma o przygodach bohaterów w czasie Drugiej Ery Śródziemia zakończonej porażką Saurona za sprawą sojuszu pomiędzy elfami a ludźmi. Możliwe także, że w nowym serialu widzowie przeniesieni zostaną znacznie dalej, niż do obszarów znanego Śródziemia. Możliwe, że filmowcy spróbują ukazać inne rejony świata, w tym Numenor i Lindon.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Władca Pierścieni
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)1
Okładka książki - Władca Pierścieni

Uniwersalna opowieść o walce ze złem, osadzona w realiach całkowicie wykreowanego, ale jakże bogato i szczegółowo opisanego świata, która...

dodaj do biblioteczki
Reklamy