Zakochany Mickiewicz - telewizyjna dwójka zaprasza na wyjątkowe widowisko muzyczne

Data: 2021-02-20 07:15:02 Autor: adudek

W sobotę na antenie telewizyjnej dwójki niecodzienne widowisko muzyczno-rozrywkowe, inspirowane życiem Adama Mickiewicza, jego twórczością, ale i życiem miłosnym.

Obrazek w treści

Wieszcz Adam Mickiewicz w nieco innej odsłonie, w formie muzycznego widowiska to sobotnie wydarzenie na kanale TVP 2. Na scenie polscy artyści muzyczni i dzieła poety w formie piosenek. Ale nie tylko….

Zakochany Mickiewicz – opis

Widowisko muzyczne Zakochany Mickiewicz, jakie już dziś zaprezentuje nam telewizyjna dwójka to zbiór najpiękniejszych utworów wieszcza w interpretacjach gwiazd polskiej estrady. Na scenie znane utwory poety w wyjątkowych interpretacjach.

Czytaj również: Adam Mickiewicz - biografia, życie i twórczość

Zakochany Mickiewicz, w formie muzycznego widowiska, przybliży widzom postać najbardziej znanego poety z nieco innej, bardziej rozrywkowej strony. Bogaty życiorys Adama Mickiewicza i jego miłosne podboje oraz sercowe rozterki, w nie do końca odkrytych kartach życiorysu poety. Więcej mniej znanych faktów z życia poety znajdziecie w artykule 8 faktów, których nie wiedzieliście o Adamie Mickiewiczu. Tego nie powiedzą Wam w szkole

Na scenie polscy artyści, którzy wykonają najbardziej znane i jedne z najbardziej romantycznych utworów Mickiewicza, w ciekawych interpretacjach i aranżacji. 

Kierownikiem muzycznym, aranżerem widowiska jest Zygmunt Kukla, któremu towarzyszyć będzie jego orkiestra. 

Czytaj również: Prawie wszystko o Panu Tadeuszu

Na scenie wystąpią: Natalia Kukulska, Pectus, Piotr Cugowski, Rafał Brzozowski, Igor Herbut, Golec uOrkiestra, Olga Szomańska, tercet tenorów Tre Voci, Maja Kleszcz, Kasia Popowska, Maciej Balcar, Mateusz Ziółko, Krzysztof Iwaneczko i Bożena i Lech Makowieccy.

Zakochany Mickiewicz – kiedy premiera?

Widowisko muzyczne o tytule Zakochany Mickiewicz swoją premierę na kanale TVP 2 będzie mieć dziś, w sobotę 20 lutego o godzinie 20:00. 

Zakochany Mickiewicz – powtórki

Wspomniane widowisko muzyczne – Zakochany Mickiewicz, swoją premierę będzie mieć w sobotę. Widzowie, którzy nie będę mieli jednak okazji zobaczyć przedstawienia w tym dniu, mogą liczyć na powtórki.

Widowisko muzyczne Zakochany Mickiewicz będzie emitowany w niedzielę 21 lutego o godzinie 18:50 na kanale TVP Rozgrywka i o 21:40 na kanale TVP Polonia.

Czytaj również: Recenzja filmu Pan Tadeusz

Spektakl muzyczny Zakochany Mickiewicz pokazany zostanie także 28 lutego o godzinie 15:50 na kanale TVP HD oraz o 18:45 na TVP Polonia. 

Adam Mickiewicz – biografia 

Postaci Adama Mickiewicza, zapewne nie trzeba Wam bliżej przedstawiać, bo każdy z nas wie, że jest to nas wieszcz narodowy, twórca wielu dzieł literackich i poezji. Największy poeta epoki romantyzmu, założyciel Towarzystwa Filomatycznego, działacz polityczny, nauczyciel, publicysta i wiele innych. 

Czytaj również: Jak napisać rozprawkę na egzamin ósmoklasisty?

Poeta jest autorem takich dzieł jak: Konrad Wallenrod, Pan Tadeusz, Oda do młodości, Sonety krymskie czy Liryki lozańskie, które zostały wydane już po jego śmierci.

Zakochany Mickiewicz – książki

Widowisko muzyczne jaki dziś obejrzymy na kanale drugim polskiej telewizji, nie ma odpowiednika książkowego. Polecamy jednak publikację autorstwa Sławomira Kopry o tytule Kobiety w życiu Mickiewicza.

Książkę „Kobiety w życiu Mickiewicza” można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.