Okładka książki - Chłopak Nikt

Data wydania: 2014-10-08
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7229-419-7
Dodał/a książkę: AniaD

Zwyczajny nastolatek? Nie. To chłopak, który wyszkolony został na broń idealną. Skupia się tylko na zadaniu jakie nadał mu Program. Nie pyta o szczegóły. Robi to, co musi. Kończy zadanie i przechodzi do następnego. Jego całe życie to misja.
Tak miało być i tym razem. Chłopak otrzymuje kolejne zadanie, jednak różniące się od pozostałych. Ma niewiele czasu, a jego celem jest osoba ceniona. Musi wyeliminować burmistrza.
Jednak czy istniej coś, co potrafiłoby rozkojarzyć naszego jakże poukładanego głównego bohatera? Spowodować, że zrealizowanie nadanej mu misji okaże się jeszcze trudniejsze? Tak! Córka burmistrza...
 "Przypadek może być twoim sprzymierzeńcem albo twoim wrogiem. Zrób wszystko, żeby był przyjacielem."
Dyscyplina. To słowo nasuwa się po przeczytaniu książki "Chłopak nikt". Można to zauważyć dzięki wprowadzeniu krótkich i zwięzłych zdań, a także kilkustronnicowych rozdziałów, które nadały dość szybkie tempo. Mimo to z łatwością przyswajało się nowe informacje, ponieważ były one stopniowo wyjawiane czytelnikowi. Cała fabuła została precyzyjnie opracowana.
Nie znajdziemy w tej książce rozległych opisów miejsc, w których znajduje się nasz bohater. Były one jedynie lekko zarysowane. Jest to zaleta tej książki. Również bohaterowie byli owiani tajemnicą.
Nasz główny bohater to nastolatek, a mimo to odznaczał się dużą dojrzałością. Potrafił dostrzec to, co normalny człowiek uznałby za mało ważne. I te drobne elementy potrafił ze sobą połączyć. Analizował każdy ruch- swój, ale również działania innych. Mogliśmy dzięki temu dogłębnie poznać jego umysł.
 "Właśnie dlatego unikam wszelkich związków z ludźmi. Są skomplikowani. Chcą ode mnie rzeczy, których nie mogę im dać."
Jestem pod ogromnym wrażeniem książki pana Zadoff`a. Zaskakiwała mnie na każdym kroku. Trzymała w napięciu do ostatniej strony. A samo zakończenie zaskoczyło mnie najbardziej. I powoduje, że z niecierpliwością wyczekuje się kolejnej części.
 "Przetrwać.
Wszystko jedno, co się z tobą dzieje; bez względu na okoliczności; wszystko jedno, co niesie los- stratę czy ból.
Musisz przetrwać."
Podsumowując...
Bardzo dobrze skonstruowana książka młodzieżowa przy której można miło spędzić wieczór.

Kup książkę Chłopak Nikt

Zobacz opinie o książce Chłopak Nikt
Chłopak Nikt. Tom 2
Allen Zadoff0
Okładka ksiązki - Chłopak Nikt. Tom 2

Był zabójcą idealnym. Chłopak nikt. Bez imienia. Bez przeszłości. Bez wyrzutów sumienia. A przynajmniej było tak, dopóki nie zaczął zadawać pytań i kwestionować...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński