Okładka książki - Cukierku, ty łobuzie!

Cukierku, ty łobuzie!

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2011-10-21
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-932877-8-9
Liczba stron: 64
Ilustracje: Dariusz Wanat
Dodał/a opinię: halinazurawska

Ocena: 5.5 (4 głosów)

To pełna humoru, ciepła historia opowiadana przez kota Cukierka. Świat ludzi widziany z jego perspektywy, dostarcza nam wiedzy nie tylko o kotku , ale i o nas samych. Kocie psoty i zabawy wywołują usmiech na buziach dzieci i rodziców. Pięknie wydana książeczka, swoją okładką i ilustracjami zachęca do przeczytania i całkiem słusznie.

Kup książkę Cukierku, ty łobuzie!

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Kot należy do grupy najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Został oswojony prawie dziesięć tysięcy lat temu. Stanowiąc uosobienie niezależności i tajemniczości, stał się obiektem westchnień – zwłaszcza dzieci – które marzą o tym, by przytulić się do kociego futerka. Bohaterem książeczki Waldemara Cichonia jest ciekawski pręgowany łobuziak z plamką na nosie. Rzeczywistość przedstawiona w lekturze widziana jest oczami kota. Cukierek – bo o nim tu mowa – dzieli się wrażeniami z kociego świata. A przyznać trzeba, że jest on niezwykle barwny, zabawny i ciekawy. Współuczestnicząc w życiu ludzi dorosłych stanowiących jego „rodzinę”, szybko i doskonale dopasował się do zwyczajów panujących w nowym domu (co wcale nie oznacza, że poddał się im dobrowolnie). Chociaż imponująca okazała się ilość niezwykle wyszukanych szkód w jego wykonaniu, wszyscy przedstawiciele ludzkiego rodu – z większym lub mniejszym wahaniem – wspaniałomyślnie wybaczyli figle swemu przemiłemu ulubieńcowi. Młody czytelnik ma okazję przyjrzeć się temu wszystkiemu, co działo się w niewielkim domku z ogródkiem. Jest świadkiem kociego zwiedzania prześlicznej okolicy; obserwuje zmagania sympatycznego weterynarza w zielonym fartuchu, któremu przyświecał jasno określony cel przycięcia psotnemu kotu pazurów; wsłuchuje się w tekst literacki z Cukierkiem w roli głównej; ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Cukierku, ty łobuzie!

Oj, może! Z pewnością może. Przekonaliśmy się o tym z trzecioklasistami czytając pierwszy tom serii o tytułowym Cukierku. Główny bohater wywrócił do góry nogami życie rodziny, której członkiem stał się pewnego dnia. Nas też uzależnił od siebie i już wiemy, że sięgniemy po kolejny tom.
Link do opinii
Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Cukierek to nowy członek rodziny w domu Marcela i jego rodziców. Poprzednia właścicielka nie mogła uwierzyć, że z czwórki kociąt rodzina wybrała właśnie tego - psotliwego, nieprzewidywalnego, niesfornego, upartego, gapowatego i nieobliczalnego. No cóż, skoro Marcel nie chciał odpuścić... W nowym domu Cukierek od pierwszych chwil udowadnia, że życie z nim nie będzie łatwe. Na pierwszej wizycie u weterynarza przynosi wstyd swoim opiekunom. Ciągle łobuzuje - ucieka z domu, niszczy ubrania i inne rzeczy w domu, ale jednocześnie jest słodki i kochany - jest inspiracją do pisania wierszy, talizmanem szczęścia w grach zespołowych i największą atrakcją przyjęcia urodzinowego. Przygody Cukierka bardzo przypadły mi do gustu. Opisane w barwny i zabawny sposób zainteresowały nie tylko mnie, ale także moich uczniów i ich wychowawców, którzy uczestniczyli w zajęciach czytelniczych. Duża, wyraźna czcionka ułatwia samodzielne czytanie także początkującym czytelnikom. Zwierzęcy bohater, który jest jednocześnie narratorem opowieści jest dla dzieci bardzo atrakcyjny, do tego zabawne ilustracje, które dopełniają całości. Świetna lektura, zainteresuje nawet dzieci, które do tej pory stroniły od książek.
Link do opinii
Avatar użytkownika - annazet5
annazet5
Przeczytane:2015-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Przygody niesfornego kota Cukierka dla małych i dużych. Autor zapewnia, że wszystkie zdarzyły się naprawdę. Wierzę mu :) To pierwsza książeczka z serii. Polecam wszystkie!
Link do opinii
Avatar użytkownika - halinazurawska
halinazurawska
Przeczytane:,
To pełna humoru, ciepła historia opowiadana przez kota Cukierka. Świat ludzi widziany z jego perspektywy, dostarcza nam wiedzy nie tylko o kotku , ale i o nas samych. Kocie psoty i zabawy wywołują usmiech na buziach dzieci i rodziców. Pięknie wydana książeczka, swoją okładką i ilustracjami zachęca do przeczytania i całkiem słusznie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2016-10-19, Przeczytałam, przeczytane w 2016,
Avatar użytkownika - McAgnes
McAgnes
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Inne książki autora
Nie martw się, Cukierku!
Waldemar Cichoń0
Okładka ksiązki - Nie martw się, Cukierku!

Siądź wygodnie, zamknij buzię Znasz „Cukierku, ty łobuzie!”? Jeśliś czytał i chcesz więcej Oddajemy w twoje ręce Książkę drugą o kocurze Co...

Popraw się, Cukierku!
Waldemar Cichoń0
Okładka ksiązki - Popraw się, Cukierku!

Oto właśnie, proszę dzieci O Cukierku tomik trzeci! O czym zatem nam opowie Nim postawi świat na głowie? Czy się uda wygrać z kretem? Czemu trzeba...

Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy