Jak to robią single

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2016-02-03
Dodał/a książkę: Diana Piotrowska

Na wstępie powiem, że oczekiwałam czegoś innego. Opis i rekomendacje z tyłu książki zapowiadały, iż mam styczność z dobra komedią. I na to się nastawiałam. Usiadłam wygodnie na kanapie, zrobiłam ciepłą herbatkę i czekałam na salwy śmiechu. Niestety, nic takiego nie miało miejsca. Historia sama w sobie jest dość ciekawa, jednak brakuje je polotu. Uważam, że gdyby autorka dodała więcej wątków pobocznych a mniej skupiła się na idealnym przedstawieniu przemyśleń głównej bohaterki. Co więcej, akcja rozłożona była pomiędzy kilka rożnych bohaterek. I wydawać by się mogło, że skoro nie są one do siebie podobne, to będzie łatwo je odróżniać. Ależ skąd! Czytając, miałam początkowo pewne problemy z poskładaniem sobie tego wszystkiego w całość. W miarę zagłębiania się w historię oczywiście stało się to bardziej przystępne, ale jak to mówią, ważne jest pierwsze wrażenie. Co do głównej bohaterki również mama zastrzeżenia. W moim mniemaniu momentami zachowuje się ona niedojrzale w stosunku do swojego wieku, a ponadto wydawała mi się lekko pusta osobą. Pozytywem jest jednak to, iż nie irytuje podczas czytania. Zazwyczaj nie mam zastrzeżeń, gdy kartki w książkach są białe. Ale w tej nawet to mi przeszkadzało. Może to tylko taki odcień bieli, ale przy czytaniu dosłownie razi w oczy. Czcionka nie należy do największych, zatem moje oczy lekko się męczyły. Ogólnie, jak zresztą widać nie należę do fanów tej książki i raczej filmu nakręconego na jej podstawie nie obejrzę. Mam jednak zamiar dać jej drugą szansę za jakiś czas. Może wtedy moje odczucia będą inne?

Kup książkę Jak to robią single

Zobacz opinie o książce Jak to robią single