Mamusiu dlaczego?

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2011-02-18
Kategoria: Literatura faktu

Mamusiu, dlaczego? Powiedz mi, dlaczego. Czemu robiłaś mi te straszne rzeczy? (cytat z książki )Te pytania zadaje autor ,w swojej książce opisującej życie ,z matką alkoholiczką.Życie naznaczone cierpieniem fizycznym i psychicznym.Komuś kto nie przeżył piekła alkoholizmu w rodzinie,trudno sobie wyobrazić ,życie autora który od dzieciństwa doznawał takiej krzywdy.Koszmar Davida Thomasa,zaczął się gdy miał 5 lat,gdy pijana matka zaczęła go zmuszać do specyficznych zabaw. Bywały chwile,gdy była normalną Kochającą Mamusią,która upiekła ciasto,pochwaliła i starała się stworzyć namiastkę normalnej rodziny.Ale to były rzadkie chwile ,bo butelka alkoholu zmieniała Kochającą Mamusię w Mroczna Mamusię,która była przez lata źródłem-bólu ,strachu i przemocy,nie mówiąc już o cudownym dzieciństwie-którego autor w ogóle nie miał. Mogłabym dłużej opisywać fabułę tej książki-ale pozostawię czytelników w niepewności-bowiem do samego końca losy Davida są i straszne ale ,i budzące jednak nadzieję. Książka do swoista przestroga-przed tym,co alkohol potrafi zrobić z człowiekiem,jak można zmarnować życie swoje,i swojej rodziny.Jednak polecam ją też,miłośnikom takich historii.

Kup książkę Mamusiu dlaczego?

Zobacz opinie o książce Mamusiu dlaczego?