Okładka książki - Moja bliskość największa

Data wydania: 2012-10-18
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-03-04999-0
Dodał/a opinię: jusia

,,Moja bliskość największa" to zbiór piętnastu tekstów, które kryją w sobie przeróżne historie o miłości. Trudno przejść obojętnie obok opowiadań, których tematyka dotyka każdego z nas i które możemy porównać do swojego życia. Autor jest doskonałym słuchaczem ludzkich historii, które plastycznie przelewa na kartki papieru tworząc tak trafne felietony, można tylko ubolewać, że są one zbyt krótkie, aby się w nich rozsmakować.

Kup książkę Moja bliskość największa

Opinie o książce - Moja bliskość największa

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,,
lubię Pana Wiśniewskiego, i czytam jego książki, ale ta była dla mnie chwilami irytująca, miałam wrażenie że wydana aby coś wydać. Autor pisze tu krótkie teksty o różnych odcieniach bliskości, mądre niektóre, dają do myślenia, ale spodziewałam się czegoś więcej.
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Janusz Leon Wiśniewski jest w swojej twórczości albo rewelacyjny, albo słaby. Jest to niewątpliwie człowiek o nieprzeciętnej inteligencji, wnikliwy obserwator, pasjonat kobiet (w tylko i wyłącznie pozytywnym znaczeniu), naukowiec-ścisłowiec, a jednocześnie świetny pisarz. To wszystko odzwierciedla się w zbiorze opowiadań "Moja bliskość największa". Przeplatają się w nim teksty "zwykłe" i informacje naukowe. Takie połączenia cenię i lubię w Wiśniewskim najbardziej. Niektóre opowiadania są takimi, jakich niestety nie pamięta się po tygodniu, aczkolwiek nie poruszają tematów płytkich, a zawsze istotne. W zbiorze tym znajdziemy również informacje będące wynikami badań, a dotyczące szeroko rozumianych bliskich relacji pomiędzy ludźmi. Są i historie szokujące, i zadziwiające. Czyta się szybciutko. Polecam.
Avatar użytkownika - patkabm
Przeczytane:2014-03-16, Ocena: 4, Przeczytałam,
Samotność w sieci
Janusz Leon Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Samotność w sieci

To powieść tak współczesna, że bardziej nie można: z Internetem, pagerem, elektronicznymi biletami lotniczymi, dekodowaniem genomu i SMS-ami. A przy tym...

Molekuły emocji
Janusz Leon Wiśniewski0
Okładka ksiązki - Molekuły emocji

Molekuły emocji to pełen refleksji, przenikliwości i intymności zbiór opowiadań o lękach, pragnieniach, tęsknotach i codziennych dramatach... Czasem wydaje...

Dobry pies
Rafał Witek