Okładka książki - Mordercze miasta

Mordercze miasta

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2012-10-22
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-935772-1-7
Liczba stron: 256
Dodał/a opinię: Maria Choromańska

Ocena: 5.29 (7 głosów)

Opis zachęca do przeczytania, może się skuszę :)

Kup książkę Mordercze miasta

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2013-07-05, Ocena: 4, Przeczytałam,
Mroczne zaułki   Wśród polskich miast o największym wskaźniku przestępczości przodują Katowice, a zaraz po nich plasuje się Wrocław. W czołówce znajdziemy również Poznań, Kraków, Gdańsk, Lublin, Szczecin oraz Warszawę. To właśnie w trzech spośród wymienionych miast trzy autorki postanowiły osadzić akcję swoich opowiadań. To ulice tych trzech miast spływają krwią na kartach książki…   Zbiór opowiadań Mordercze miasta jest wspólnym dziełem kobiet znanych wszystkim wtajemniczonym z portalu „Zbrodnicze siostrzyczki”. Marta Guzowska, Agnieszka Krawczyk i Adrianna Michalewska postanowiły połączyć swe siły i pasje, wydając dziewięć kryminalnych opowiadań, których akcja rozgrywa się w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Opublikowana nakładem wydawnictwa Szara Godzina pozycja jest ciekawostką na polskim rynku kryminałów, choć nie wzbudza większych emocji.   Zbiory opowiadań mają to do siebie, że wśród wielu zaledwie poprawnych czy słabych tekstów można znaleźć prawdziwe "perełki". Bywa też odwrotnie - opowiadania są znakomite, zaś jeden, dwa teksty można po prostu nazwać niedopracowanymi, wymagającymi przeredagowania. Jak jest w przypadku Morderczych miast? Z pewnością należy docenić konsekwencję w trzymaniu się tematu – wszystkie teksty są utworzone w duchu tzw. kryminału miejskiego, wszystkie budzą zainteresowanie ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Mordercze miasta

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, 9,
Kryminalne opowiadania trzech autorek o trzech miastach: Krakowie, Wrocławiu i Warszawie. Sam pomysł uważam za bardzo trafiony, najbardziej przypadły mi do gustu opowiadania Marty Guzowskiej, w ogóle bardzo lubię jej prozę. Z całego tomiku najbardziej zapadło mi w pamięć opowiadanie o młodzieży sprzątającej las,jest intrygujące i przewrotne.
Link do opinii
Opis zachęca do przeczytania, może się skuszę :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - ninlinka
ninlinka
Przeczytane:2013-02-08, Przeczytałam,
Książka świetnie napisana. wciąga czytelnika od samego początku. Nie nudzi się. Podzielona na 9 krótkich opowiadań, z których każde opowiada nam inną, drastyczną historię. Przeprowadzają nas one po nieznanych ścieżkach znanych miast.
Link do opinii
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2012-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Zbiór dziewięciu opowiadań kryminalnych, w których każde pokazuje inny model sprawcy oraz prowadzone w sprawach morderstw śledztwa. Dobra dla kogoś, kto lubi mało i szybko i przy tym ciekawie. Strony zapisane tak, iż łatwo się je czyta. Nie nudzi przede wszystkim i pokazuje, że żadna zbrodnia nie ujdzie płazem, nawet tym, którzy doskonale zacierają po sobie ślady. Nawet najdrobniejsza rzecz może zdradzić. Ukazuje również, że winny doczeka się kary i nic, co kiedyś się wydarzyło, nie zostaje zapomniane.
Link do opinii
Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2013-01-31, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2013, Mam,
Świetne opowiadania, błyski humoru, czekam na książkę z Wesołowskim i Nowakiem!
Recenzje miesiąca
Dobry pies
Rafał Witek
Okładka książki - Dobry pies
Na gigancie
Peter May
Okładka książki - Na gigancie
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy