Okładka książki - Nieczynne do odwołania

Nieczynne do odwołania

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2013-01-29
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788393577248
Liczba stron: 320
Dodał/a opinię:

Ocena: 4.8 (10 głosów)

Niektóre książki dostarczają nam niezapomnianych wrażeń, przenoszą w egzotyczne miejsca i dają posmakować niezwykłych przygód. Czasem jednak warto dla odmiany sięgnąć po pozycję dotyczącą tematów codziennych, wręcz swojskich, której bohaterowie to zwykli ludzie, jakich mijamy w drodze do pracy. Taką właśnie powieścią na niespieszne popołudnie jest ,,Nieczynne do odwołania" autorstwa Anuli Trojanowskiej oraz małżeństwa lekarzy weterynarii, Iwony i Piotra Chodorków.

Kup książkę Nieczynne do odwołania

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2013-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Przewrotność losu   Niekiedy można odnieść wrażenie, że los gra z nami w pokera znaczonymi kartami, wciąż stawiając nas na przegranej pozycji i z każdym kolejnym rozdaniem pogrążając jeszcze bardziej. Mówimy wówczas o pechu, o fatum, a nawet o przeznaczeniu, eksponując krzywdę, jaka nas spotkała i podkreślając niesprawiedliwość reguł rządzących tym światem. Czy rzeczywiście jesteśmy wyjątkiem? Czy kłopoty i tragedie dotykają tylko pojedyncze jednostki?   Okazuje się, że tak naprawdę każdy z nas zmaga się na przestrzeni swojego życia z wieloma wyzwaniami, choć często ma wrażenie, że już dłużej tego krzyża nie udźwignie. Nie sztuką jednak jest dać się pokonać, polec, nie zaczynając nawet walki. Prawdziwą odwagą jest kroczyć dumnie z podniesioną głową nawet wówczas, kiedy jedynym pragnieniem jest zaszycie się w ciemnym kącie pokoju i udawanie, że wszystko jest tak, jak dawniej. Właśnie taką postawę życiową przyjął Wojtek Gronostajski, bohater ciepłej, ale i sięgającej do głębokich zakamarków zbolałego serca powieści Nieczynne do odwołania autorstwa Iwony i Piotra Chodorków oraz Anuli Trojanowskiej.   O czym mogą pisać lekarze weterynarii i kobieta, mająca już za sobą udany debiut literacki w postaci powieści Jak makiem zasiał? Oczywiście o zwierzętach, a że swój zawód wykonują z pasją i zaangażowaniem, to z każdej strony książki przebija ogromna miłość do braci ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Nieczynne do odwołania

Avatar użytkownika - majkanew
majkanew
Przeczytane:2013-09-12, Ocena: 4, Przeczytałam,

Państwo Chodorkowie, małżeństwo weterynarzy, postanowili spróbować swoich literackich sił. W pracy pomogła im A. Trojanowska, która ma już na swoim koncie powieść kryminalną „Jak makiem zasiał”. Autorzy są przyjaciółmi od wielu lat, razem podróżują, m.in. do Hiszpanii, której wątek pojawił się w ich wspólnej książce – „Nieczynne do odwołania”. 

Po tragicznym wypadku rodziców dwóch, wchodzących w dorosłość, braci, dotąd żyjących na garnuszku mamusi, musiało stawiać czoło rzeczywistości - natychmiast dojrzeć i wziąć odpowiedzialność za swoje życie i siebie nawzajem. Wojtek, absolwent weterynarii, długo pozostawał pogrążony w marazmie, nie potrafił otrząsnąć się z koszmaru. To jego młodszy brat, maturzysta Mikołaj, pomógł mu przezwyciężyć trudności.

Starszy bohater przejął lecznicę dla zwierząt po swoich rodzicach, co pozwoliło mu rozpocząć nowy okres w życiu, pełen drobnych kłopotów, ale i przynoszący satysfakcję. Gdy Wojtek stanął na nogi, Mikołaj zaczął przechodzić chwilowe załamanie i rolę się odwróciły – starszy wspierał młodszego brata, dodawał mu otuchy i pomagał wyjść na prostą. Bohaterowie z chłopców stali się mężczyznami, poznali smak dorosłości. Zmagali się z domowymi obowiązkami, kłopotami finansowymi, podjęli pracę, przeżyli pierwsze miłości, a powodzenie ich działań tkwiło w sile rodzinnych więzów. 

„Nieczynne do odwołania” to opowieść o dorastaniu, pierwszej pracy zarobkowej, inicjacji miłosnej. Uświadamia, jak ważną rolę w naszym życiu pełni rodzina, wzajemna pomoc i wsparcie. Przynosi nadzieję, że z każdej, najbardziej dramatycznej sytuacji, można się otrząsnąć i mimo tragedii w przeszłości, wieść życie pełne i szczęśliwe. Książka bogata jest także w refleksje na temat odpowiedzialności, miłości, niesienia pomocy innym czy śmierci i jej sensu. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2015-04-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Wojtek świeżo upieczony weterynarz i jego młodszy brat maturzysta Mikołaj, muszą w ekspresowym tempie dojrzeć i dorosnąć aby poradzić sobie po stracie rodziców, którzy zginęli w wypadku samochodowym wracając z wakacji. Wojtek musi przejąć gabinet po rodzicach, aby mieć środki na utrzymanie siebie i brata. Początki młodego weterynarza nie są proste, a nowo powstała bogato wyposażona lecznica nie ułatwia startu. Nieoceniona okazuje się pomoc doświadczonego weterynarza, wujka Serpensa. Chłopaki powoli odnajdują się w nowym życiu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - KsiazkowoLC
KsiazkowoLC
Przeczytane:2013-04-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 2013, Mam, Recenzenckie/Autorskie,
Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Szara Godzina za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Historia rozpoczyna się, gdy dwaj bracia, starszy Wojtek i młodszy Mikołaj zwany przez wszystkich Mikim, tracą rodziców w wypadku samochodowym... Oboje zmarli byli weterynarzami i prowadzili prywatną lecznicę dla zwierząt. Wojtek choć nie do końca przekonany również ukończył właśnie weterynarię jednakże zamierzał wyjechać z kraju... Niestety nieoczekiwane odejście rodziców sprawiło, iż jego plany musiały ulec jak mu się początkowo wydaje czasowemu zawieszeniu... Nagle na jego głowę spadają wszystkie obowiązki związane z domem, dopilnowywaniem brata maturzysty, który z nauką jest nieco na bakier oraz lecznica, z którą nie wie co ma począć... Pomimo uzyskanego dyplomu lekarza weterynarii waha się czy chce przejąć schedę po rodzicach... W związku z tym na jakiś czas na drzwiach lecznicy pojawia się kartka z tytułowym napisem - nieczynne do odwołania... Książka ta traktuje o tym, że miłość może przybrać bardzo wiele twarzy... Na kartach opowieści obserwujemy ją w kierunku zwierząt, rodziny oraz przyjaciół, a także w relacjach damsko-męskich... Jeśli chcecie dowiedzieć się jak potoczą się losy Wojtka i Mikiego, a także rozwikłać tajemnicę pewnej rodzinnej pamiątki zapraszam Was do sięgnięcia po tę pełną ciepła lekturę.
Link do opinii
Przyjemna lektura, dobra na oderwanie się od rzeczywistości i odstresowanie, z pogranicza romansu i powieści obyczajowej. Lekka, do przeczytania w jeden, góra dwa wieczory, bez zadęcia na "wielką" literaturę.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Niektóre książki dostarczają nam niezapomnianych wrażeń, przenoszą w egzotyczne miejsca i dają posmakować niezwykłych przygód. Czasem jednak warto dla odmiany sięgnąć po pozycję dotyczącą tematów codziennych, wręcz swojskich, której bohaterowie to zwykli ludzie, jakich mijamy w drodze do pracy. Taką właśnie powieścią na niespieszne popołudnie jest ,,Nieczynne do odwołania" autorstwa Anuli Trojanowskiej oraz małżeństwa lekarzy weterynarii, Iwony i Piotra Chodorków.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Uważam, że "Nieczynne do odwołania" to książka familijna. Jej wielowątkowość pozwala polecić ją nie tylko dorosłym czytelnikom. Młodsi odbiorcy znajdą w niej wiele empatii dla zwierząt i życiowej nauki. Ja na pewno poleciłabym tę powieść swojemu dziecku. Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 6, Przeczytałem, "Wyzwanie - książki na lato",
Są takie książki, które swoją treścią, przesłaniem, emocjami z nich płynącymi, dają czytelnikowi spory zastrzyk pozytywnej energii. I właśnie taką książką jest "Nieczynne do odwołania". Powieść autorstwa Iwony Chodorek, Piotra Chodorek i Anuli Trojanowskiej opowiada historię dwóch braci - Wojtka i Mikołaja, którzy nagle dowiadują się o tragicznej śmierci rodziców w wypadku samochodowym. Od tej chwili ich życie wywraca się całkowicie do "góry nogami", zaś panujące w nim dotąd zabawa, rozrywka beztroska, muszą ustąpić miejsca codziennym zmaganiom z prozą dorosłego życia. Niespłacone rachunku, potrzeba podjęcia pracy, kłopoty dnia codziennego - wszystko to w tle działającej lecznicy dla zwierząt. Książka ta opowiada o smutkach i radościach życia, zarówno ludzi jak i ich zwierzęcych milusińskich. To opowieść o przyjaźni, poświęceniu, odwadze i wreszcie miłości. Czytając kolejne strony książki będziemy odczuwać zarówno smutek jak radość, innymi słowy najbardziej ludzkie emocje. Dlatego też książkę te powinni przeczytać wszyscy czytelnicy, dla których prawdziwe historie o życiu są najważniejsze. Dodatkowym atutem jest także, chyba pierwsza w polskiej literaturze, okazja do poznania pracy weterynarza niejako od wewnątrz, od kuchni. Mi osobiście ten wątek bardzo się podobał i był dla mnie niezwykle pouczający, zwłaszcza iż sam posiadam psa i kota. Zdecydowanie polecam niniejsza książkę dla każdego:)
Link do opinii
"Nieczynne do odwołania" - o tak, to wydaje się doskonałą pozycją dla mnie! Ludzkie, niełatwe, poplątane losy, miłość i smutek, wzruszenia i nadzieja... A do tego cudowny świat zwierząt i ludzko-zwierzęce relacje, które potrafią wnieść tyle niezwykłości do naszego życia. Jednym słowem wszystko co lubię. Mam nadzieję, że z tych wspaniałych składników po dodaniu przyprawy w postaci pięknego stylu i wartkiej akcji powstanie iście królewskie danie, albo raczej proste, zdrowe i smaczne... jak u mamy :) W każdym razie, bardzo chętnie przeczytam i mam nadzieję się zachwycić :)
Link do opinii
Opis zachęca do przeczytania, może się skuszę :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2016-07-26, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2015-02-19, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - lidkagal
lidkagal
Przeczytane:2013-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Dla miłośników psów, Mam,
Inne książki autora
Hiszpański kot
Iwona Chodorek, Piotr Chodorek, Anula Trojanowska0
Okładka ksiązki - Hiszpański kot

Młody weterynarz Wojtek przeżywa przygody związane z pracą w swojej lecznicy dla zwierząt. Musi stawić czoła zawodowym wyzwaniom i osobistym problemom...

Przeznaczenie znajdzie drogę
Iwona Chodorek, Piotr Chodorek, Anula Trojanowska0
Okładka ksiązki - Przeznaczenie znajdzie drogę

"Przeznaczenie znajdzie drogę" to dalszy ciąg przygód bohaterów znanych już z dwóch poprzednich części cyklu: "Nieczynnego do odwołania"...

Reklamy