Okładka książki - Obietnica pod jemiołą

Tytuł oryginału: The mistletoe promise
Tłumaczenie: Hanna de Broekere
Ilustracje: -
Dodał/a opinię: ejotek

Jeden telefon z pracy sprawił, że Elise Dutton zniszczyła życie, nie tylko sobie... spotkało ją coś, czego nie da się zapomnieć, czego nie można łatwo wybaczyć, czego będzie żałowała do końca swoich dni. "Obietnica pod jemiołą" to nie tylko książka ze świątecznym klimatem w tle (który potęguje wizyta w Nowym Jorku uznawanym w Stanach za kultowy w tej wyjątkowej atmosferze), ale również - a może przede wszystkim - o błędach przeszłości. Jak przeżywamy te chwile, których zmienić nie możemy... Jak bardzo ich żałujemy, ale czasu cofnąć się nie da... Nie da się tego wymazać. Książka pokazuje, że każdy w jakiś sposób pokutuje za to co zrobił... Jestem wrażliwym człowiekiem, kobietą, matką, żoną i szczerze mówiąc nie potrafię ocenić, które z nich - Elise czy Nick - popełniło straszniejszy błąd... Które z nich bardziej cierpi... Które już sobie wybaczyło... To książka prosta i ciepła, ale z ważnymi przesłaniami, w której nie brakuje - obok spraw trudnych - również humoru. Bawiłam się wybornie, tęskniłam, śmiałam się, uroniłam łzę, trzymałam kciuki, współczułam i zazdrościłam - i o to chyba chodzi, by czytana lektura wywoływała całą gamę emocji, prawda? Ta właśnie taka jest i dlatego serdecznie ją polecam, nie tylko przed Bożym Narodzeniem. całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/01/richard-paul-evans-obietnica-pod-jemioa.html

Kup książkę Obietnica pod jemiołą

Opinie o książce - Obietnica pod jemiołą

Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2016-12-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Od dziś będzie to moja ulubiona książka Evansa,dziwnym trafem losy Elisse i Nicka splatają się ze sobą,podpisują umowę pod jemiołą,,,,
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2016-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Niespodziewana, trochę tajemnicza umowa a tyle zmian. Czy obie strony zdołają dotrzymać zawartych w niej postanowień? Jakie zmiany nastąpią w życiu Elise i Nicka?
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
piękne... takie prawdziwe, że płakałam jak bóbr... takie moje... dziękuję
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
,,Kuchnię mam tylko dlatego,że bez niej nie chcieli nam sprzedać domu." ,,W nieskończoność karzemy innych za ten sam błąd. Wobec siebie postępujemy identycznie. To nie jest właściwe, mimo to nadal to robimy." Lekka i przyjemna. Kolejna książka pana Evansa, której przeczytanie sprawiło mi wielką radość. Książka opowiada o przebaczeniu. Wybaczeniu błędów osobom, które się kocha. Znajdziemy w niej wiele miłości oraz magii świąt. Ciepła, poruszająca, wzruszająca. Richard Paul Evans kolejny raz podarował swoim czytelnikom piękną i wartościową historię, która na długo zapada w pamięć. Polecam!
Przyjemna i ciepła powieść. Dwoje samotnych ludzi z bolesną przeszłością zawiera między sobą umowę. Mają spędzić ze sobą przedświąteczny czas. Co wyniknie z tej umowy i czy bohaterowie poznają swoje tajemnice? Przekonajcie się sami :) Książka miło nastraja na czas Świąt. Ma jednak dla mnie mały minus - troszkę za bardzo krąży wokół drogich prezentów. Kobietę można zdobywać i adorować także na inne sposoby i tego mi w tej powieści zabrakło :)
Avatar użytkownika - juliasokol22
juliasokol22
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Milosc jest silniejsza niz wszystko! Ellis, skrzywdzona, pamietajaca to, ze ktos ja zranil w przeszlosci, zamknieta w swojej skrupie nie widzi tego, ze wszystko mozna zmienic wybaczeniem. I pewien mezczyzna uczy jej tego. Prawdziwa, przejmujaca opowiesc, ktora moze urzec kazdego!
Avatar użytkownika - kinderka
kinderka
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Piękna, współczesna historia dziewczyny, która musiała nauczyć się wybaczać. Ale nie sama. ktoś jej w tym pomógł i dzięki temu stała się szczęśliwsza!
Avatar użytkownika - adeleide
adeleide
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ciepła, piękna opowieść o tym, jak ważne jest wybaczanie błędów osobom, które się kocha. Idealna na zimowe, chłodne wieczory, szczególnie polecam w okresie przedświątecznym!
Avatar użytkownika - kwiatek34556
kwiatek34556
Przeczytane:2015-12-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jako fan Evansa jestem zachwycony tą książką! Moja żona jednak Evansa nie lubi, ale tę książkę czytała i uważa, że jest świetna!
Avatar użytkownika - pietraszek
pietraszek
Przeczytane:2015-12-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Niesamowita historia, której czytanie wręcz wyciska łzy z oczu! Jeśli chcecie poczytać coś naprawdę wartościowego - koniecznie sięgnijcie po Evansa - jakąkolwiek jego książkę!
Avatar użytkownika - dalia22
dalia22
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka naprawdę piękna, opisuje wzruszającą historię, idealną na świąteczne wieczory (ale i nie tylko!), do tego piękna okładka i przystępna cena. Nic tylko czytać!
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2015-11-21, Ocena: 4, Przeczytałem,
BYLE DO ŚWIĄT Richard Paul Evans to jedna z jaśniej świecących gwiazd powieści o miłości, a jego ,,Obietnica pod jemiołą" to jakże ciepła i sympatyczna lektura w sam raz na zbliżające się wielkimi krokami Święta! Elise Dutton jest samotna, a w jej przeszłości kryją się rzeczy, które chętnie wymazałaby w całości. Przez popełniony niegdyś błąd nie potrafi się otworzyć, ani docenić, a szara codzienność przy organizowaniu wycieczek naukowych dla szkół, oraz nielubiana koleżanka z pracy, nie poprawiają jej samopoczucia. I nagle wszystko się zmienia, kiedy przysiada się do niej przystojny prawnik i składa propozycję: by do Wigilii udawała jego dziewczynę. Oboje są samotni, on dość ma pojawiania się na przedświątecznych imprezach bez nikogo. W zamian obsypywał ją będzie prezentami. Szaleniec? Być może, ale mimo obiekcji, Elise podpisuje z nim umowę pod jemiołą i... Jej życie zmienia się nie do poznania, a w sercu zaczyna rodzić się uczucie... Najnowsza powieść Evansa to naprawdę bardzo dobra lektura dla każdego, kto nie przechodzi obojętnie obok miłości, a Święta to dla niego coś więcej, niż tylko komercja i przejaskrawione dekoracje wiszące w sklepach już od października. Co istotne, jest to powieść romantyczna zdecydowanie z bardziej ambitnej półki, niż zwykło się o tym gatunku sądzić. Mi osobiście, tak treścią, jak i poprowadzeniem akcji, skojarzyła się z jakże ciepłymi komediami z lat 80 i 90. Kultowymi filmami, które do dziś urzekają i wciąż na nowo są oglądane. Styl, jakim operuje Evans, jest lekki, prosty i przyjemny. Łatwy w odbiorze, szybki w czytaniu. W pewnym sensie kobiecy, ale mężczyźni, którzy po ,,Obietnicę..." sięgną, będą się bawili równie dobrze, co przedstawicielki płci pięknej. Autor serwuje bowiem dużą porcję emocji, sporo wzruszeń i potrafi poprawić humor. Przede wszystkim zaś trąca romantyczne nuty w sercu czytelnika, a to zawsze ujmuje. Podobnie jest z atmosferą Świąt, które zbliżają się tak w powieści, jak i w rzeczywistości. ,,Obietnicę pod jemiołą" warto więc przeczytać, warto także dać na gwiazdkowy prezent każdemu, nie zależnie od płci, kto posiada romantyczną duszę a okres Bożego Narodzenia wciąż wyzwala w nim ciepłe uczucia. Polecam. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/21/obietnica-pod-jemiola-richard-paul-evans/
Avatar użytkownika - jusia
Przeczytane:2015-12-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Michael Vey więzień celi 25
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Michael Vey więzień celi 25

„Michael Vey więzień celi nr 25” rozkochał w sobie tysiące amerykańskich nastolatków oraz ich rodziców i nauczycieli. Bestsellerowa powieść...

Słonecznik
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Słonecznik

"Slonecznik jest zarówno powieścią przygodową, jak i historią o miłości. To rzecz o wierze i poświęceniu. Ale przede wszystkim jest to opowieść o nadziei."...