Pan Wilk i kobiety

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2014-05-19
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788393947300
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę: Daria Skiba

Ocena: 5.71 (7 głosów)

Muszę się do czegoś przyznać. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że będę mieć szansę przeczytać erotyk napisany przez faceta. Książka wpadła mi w ręce przypadkowo, mianowicie Ola z bloga Stan: Zaczytany zaproponowała mi udział w Book Tour właśnie z tą książką. Jako świeżynka w blogosferze stwierdziłam, że trzeba korzystać z okazji i od razu się zgodziłam. Dopiero po tym pomyślałam, że wypadałoby sprawdzić o czym w ogóle jest ta książka? Kiedy przeczytałam, że jest to erotyk z punktu widzenia mężczyzny nie wiedziałam czy mam się śmiać, czy raczej płakać. Czego mogłam się bowiem spodziewać po tej książce? Seksu, seksu i jeszcze raz seksu... Czy autor mnie zaskoczył? Zdecydowanie tak!
Tytułowy bohater Pan Wilk to czterdziestoletni mężczyzna opisujący swoje przeżycia po tym, jak zostawiła go "Ona". Jest zdruzgotany po odejściu swojej wielkiej miłości, z którą planował spędzić życie. Korzystając z portali randkowych, wyłapuje swoje kolejne zdobycze - kobiety, z którymi się zabawia, szukając tego, czego mu najbardziej brakuje. Wilk ma trzy pasje, o których z wielkim zamiłowaniem opowiada: kobiety, seks i gotowanie. 
W rezultacie poznajemy łącznie jedenaście kobiet, które różnią się między sobą pod każdym względem. Wilk bardzo często zabiera je do Wrocławia, za co jestem bardzo wdzięczna! Miło było wrócić razem z bohaterami w miejsca, które dobrze się zna. Facet nie owija w bawełnę, nie bawi się z czytelnikiem w ciuciu-babkę. Jest niezwykle rzeczowy i konkretny, a do tego z ogromnym poczuciem humoru. Jarosław Wilk ma bardzo lekkie pióro i pomimo sporej ilości wulgaryzmów, czyta się bardzo przyjemnie. Właściwie tej książki się nie czyta, ją się po prostu pochłania. Autor wielokrotnie mnie rozbawił, czy to komiczną sytuacją, czy naprawdę świetnym dialogiem.
Jeżeli spodziewacie się, że jest to kolejny erotyk, w którym mamy zabójczo przystojnego milionera i niewinną, bądź wręcz głupiutką młodą uległą, to się mylicie. Jeżeli szukacie w tej książce Greya, to owszem, znajdziecie go, jednak z całą pewnością nie pod taką postacią, pod jaką oczekujecie. Historia, a właściwie szereg historii, jakie przedstawia Jarosław Wilk mogły spotkać niejednego faceta i niejedną kobietę. Można spokojnie stwierdzić, że są to sytuacje z życie wzięte, może nawet z życia samego autora?
Poznajemy emocje, jakie towarzyszą głównemu bohaterowi, jego wewnętrzny konflikt i walkę z samym sobą. Mężczyzna nie ukrywa, że uwielbia uprawiać seks, ale również nie ukrywa, że szuka swojej drugiej połówki. Osoby, którą znów mógłby obdarzyć głębokim uczuciem. Pięknym i niezwykle ciepłym wątkiem jest również miłość do własnego dziecka i walka ojca o możliwość spędzania czasu z córką, która dodaje mu energii do życia. Wilka nie można jednoznacznie scharakteryzować. Z jednej strony jest to perwersyjny brutal, uwielbiający seks i dominację nad kobietą. Z drugiej jednak strony jest romantycznym, odpowiedzialnym facetem, dla którego bezpieczeństwo to podstawa. Pragnie miłości i czułego dotyku jak każdy.
Ciekawym i bardzo oryginalnym epizodem były krótkie rozdziały napisane z punktu widzenia kota - Mruka. Przyznam szczerze, że nie wpadłabym na taki pomysł, a był genialny! Kot Mruk i Pan Wilk idealnie do siebie pasują. Mruk jest bardzo charakterystycznym zwierzęciem, a po przeczytaniu pierwszego rozdziału z nim w roli głównej zaczęłam zastanawiać się nad myślami o obserwacjami mojej kocicy!
Książkę Pan Wilk i kobiety można potraktować jako całkiem dobry poradnik. Kobiety znajdą w nim wiele ciekawych porad na temat chociażby zadbania o same siebie czy potrzeby swoich partnerów. Dowiedzą się co siedzi w głowie faceta i jak płeć przeciwna odbiera różne bodźce. Mężczyźni z kolei powinni wyciągnąć z tej książki sporo wniosków, m. in. jak rozmawiać z kobietą, jak mówić o własnych potrzebach i pragnieniach oraz jak o kobietę dbać! Publikacja Jarosława Wilka jest krótko mówiąc rewelacyjna i z wielką przyjemnością sięgnę po kolejną część. Momentami wywołuje ogromny uśmiech na twarzy, a nawet głośny śmiech. Kiedy indziej skłania do głębszej refleksji i chwili zastanowienia się nad własnymi doświadczeniami i pragnieniami. Książkę gorąco polecam zarówno kobietom jak i wyjątkowo mężczyznom! Radzę jednak osobom wrażliwym przemyśleć decyzję spędzenia czasu z tą lekturą, ze względu na dużą ilość wulgaryzmów oraz scen erotycznych. Każdy, kto lubi romanse i erotyki powinien zdecydowanie sięgnąć po tą pozycję. Panie Wilku, wieczory z Panem to czysta przyjemność ;)

Kup książkę Pan Wilk i kobiety

Zobacz opinie o książce Pan Wilk i kobiety
Inne książki autora
Pan Wilk tam i z powrotem
Jarosław Wilk0
Okładka ksiązki - Pan Wilk tam i z powrotem

Rok 2015. Wrocław. Pewien mężczyzna poddaje się operacji, która na zawsze ma odmienić jego życie. Koniec lat 90. Pewna nastolatka wysiada z pociągu...

Pan Wilk i tajemnice tajemnic
Jarosław Wilk0
Okładka ksiązki - Pan Wilk i tajemnice tajemnic

Jest to kontynuacja opowieści o sercowych rozterkach i seksualnych ekscesach, tytułowego bohatera Wilka, które tak rozpaliły i nadal rozpalają tysiące...

Reklamy